Nowe procesory graficzne od NVIDII

NVIDIA Corporation stara się nieustannie zaspokajać rosnącą potrzebę uzyskiwania na komputerach PC lepszych wrażeń wizualnych i wprowadza na rynek nowe procesory graficzne i chipsety.

Nowe produkty NVIDIA GeForce i NVIDIA nForce , w tym nowe układy graficzne GeForce 9800 GX2, GeForce 9800 GTX i GeForce 9600 GT, wraz z chipsetem nForce 790i Ultra SLI pozwalają użytkownikom na optymalizację ich komputerów poprzez zwiększenie ich wydajności w najnowszych systemach operacyjnych, aplikacjach do obróbki zdjęć, oprogramowaniu do wyświetlania map, grach i w czasie oglądania filmów HD. Procesor graficzny NVIDIA, w połączeniu z chipsetem NVIDIA zapewnia użytkownikom nowe możliwości konstruowania elastycznych, skalowalnych platform multimedialnych high-definition.

Łącząc dwie karty wyposażone w procesory GeForce 9800 GX2 za pomocą technologii NVIDIA SLI, użytkownicy mogą wykorzystać zalety technologii NVIDIA Quad SLI dla Windows Vista.

Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 9 są już dostępne na rynku. Niestety, nie ma oficjalnych informacji o cenach. Są one dostępne u lokalnych producentów kart graficznych i płyt głównych.

Płyty główne wyposażone w chipsety z serii NVIDIA nForce 790i są już dostępne w ofercie wiodących światowych producentów płyt głównych, m.in.: ASUS, DFI, EVGA, Foxconn, Gigabyte, MSI, PC Partner oraz XFX.