Kserokopiarki też kradną dane!

Złodzieje danych chwytają się najrozmaitszych sposobów, żeby ukraść dane. Okazuje się, że nawet korzystanie z kserokopiarek może być niebezpieczne, tym bardziej, że ludzie nie są świadomi zagrożenia.

Aż 60 proc. Amerykanów nie wie o tym, że kserokopiarki mają możliwość zachowywania obrazów na dysku, wynika z badań przeprowadzonych przez Sharp Electronics Corporation.

Kserowane dokumenty są zachowywane w pamięci wewnętrznej urządzenia w postaci plików graficznych. Obrazy te często zawierają poufne dane, które dla hakerów i złodziei danych są smakowitym kąskiem, tym bardziej, że coraz więcej wielofunkcyjnych kopiarek ma podłączenie do internetu.

Zgodnie z raportem, 93 proc. respondentów, którzy zlecają rozliczanie podatków firmom zewnętrznym twierdzi, że firmy te powinny być prawnie zobligowane do zabezpieczenia danych. 73 proc. podatników jest zdania, że firmy takie powinny podjąć dodatkowe środki, które zabezpieczyłyby kopiarki i drukarki przed niekontrolowanym wyciekiem poufnych informacji. Badanie przeprowadzono na grupie 1000 dorosłych obywateli USA.