Nowa inwestycja firmy IT w Gdańsku

Jak podaje Gazeta, szykuje się wiosenny wysyp inwestycji informatycznych w Polsce. Acxiom - amerykański potentat w usługach IT dla biznesu - w najbliższych latach zatrudni w Gdańsku 500 informatyków.

Koncern z Arkansas, którego roczny obrót to ponad 1 mld USD, w lipcu otworzy biuro w Gdańsku i jeszcze w tym roku zatrudni 100 osób. Kolejnych 400 znajdzie pracę w gdańskim oddziale firmy w przeciągu 2-3 lat. Ostatnio o znaczącym wzroście zatrudnienia w swoich oddziałach informowały spółki Atos Origin (z 300 do 500 osób) i Google (270).

Po Lufhansa Systems, Kainosie i Zensarze, Acxiom to kolejna firma z branży IT, która inwestuje w Gdańsku. Łącznie liczba zapowiadanych przez inwestorów miejsc pracy dla informatyków w tym mieście sięga już ok. 3000. Według informacji Gazety, o osiedleniu się w Gdańsku myśli m.in. firma Accenture oraz IBM. Do tej pory inwestycje tego typu koncentrowały się na południu Polski.

W Polsce działa oddział Acxiom, który zajmuje się m.in. audytem baz danych umożliwiającym ocenę jakości i wartości zapisanych w bazie informacji.

Computerworld