Sieć społecznościowa dla hakerów

Członkowie grupy Gnucitizen uruchomili projekt o nazwie House of Hackers. Jego celem jest stworzenie sieci społecznościowej ułatwiającej wzajemne kontakty hakerów, w tym wymianę doświadczeń i tworzenie grup zainteresowań.

Co więcej, w planach jest stworzenie w ramach projektu swoistego rynku pośrednictwa pracy dla specjalistów. Z jego pomocą możliwe byłoby znajdowanie ciekawych zajęć dla członków społeczności i wzajemne zlecanie sobie prac nad projektami. Każdy, kto chciałby znaleźć ekspertów zajmujących się konkretnymi problemami, np. grupy świadczące usługi testów penetracyjnych czy audytów, będzie musiał uiścić stosowną opłatę. Zgromadzone w ten sposób fundusze mają być wykorzystane do finansowania różnych projektów badawczych, których rozpoczęcie zostało zapowiedziane w wymienionym wcześniej blogu. Od chwili ogłoszenia sieć społecznościowa liczy już ponad stu członków.

Projekt sieci House of Hackers jest dobrą okazją do upowszechnienia znanego w kulturze hakerów mechanizmu unikania pośrednictwa w sprawach związanych z wykonywaną pracą. Oznacza to bezpośrednie negocjacje z potencjalnymi pracodawcami i może oznaczać również większe, nieobciążone marżą pośredników zarobki.