Creative Sound Blaster X-Fi ze złączem USB 2.0

Firma Creative zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 - pierwszej karty dźwiękowej ze złączem USB 2.0, która umożliwia prostsze uzupełnienie komputera PC i notebooka o dźwięk najwyższej jakości w standardzie Xtreme Fidelity (X-Fi).

Wewnątrz czarnej obudowy Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 mieszczą się najnowocześniejsze technologie X-FI. Szeroki zestaw złącz pozwała na podłączenie przewodami analogowymi do aktywnych głośników komputerowych, ale też pojedynczym światłowodem do dowolnego zestawu kina domowego posiadającego wejście cyfrowe. Układ zdalnego sterowania w połączeniu z oprogramowaniem multimedialnym ułatwia sterowanie podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Na technologie X-Fi składają się dwie najważniejsze funkcje:

X-Fi 24-bit Crystalizer. X-Fi 24-bit Crystalizer poprawia brzmienie muzyki i filmów pobranych z sieci, przywracając szczegółowość i dynamikę utraconą w procesie kompresji. Inteligentnie wzmacnia wysokie i niskie tony, dzięki czemu brzmienie ma lepsza dynamikę a poszczególne dźwięki są lepiej wyeksponowane.

X-Fi CMSS-3D. X-Fi CMSS-3D przekształca stereofoniczny dźwięk z plików MP3 i cyfrowych filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach. Pozycjonuje głosy przed słuchaczem, a pozostałe instrumenty i dźwięki dookoła, tak jak na koncercie.

Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1:

Złącze USB 2.0, dźwięk 5.1.

Technologie X-Fi.

Zasilanie z portu USB.

Pozłacane wyjścia RCA na tylnym panelu i wyjścia kanałów dookolnych mini-jack.

Wyjście optyczne do podłączenia do zestawu kina domowego.

Odtwarzanie i nagrywanie z 24-bitową rozdzielczością (ADC, DAC) oraz niezależne wejście liniowe.

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania i oprogramowanie Full Screen Entertainment Centre.

Monitoring sygnału z wejścia liniowego.

Obsługa EAX Advanced HD 4.0 i OpenAL.

Oprogramowanie Creative ALchemy przywracające dźwięk przestrzenny w grach DS3D w systemie Windows Vista.

Karta Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 dostępna będzie na rynku polskim z końcem maja w cenie 249 PLN brutto. Objęta jest dwuletnią gwarancją.