Obydwa organiczne miniekrany wyświetlają obraz o rozdzielczości 320×240 punktów (QVGA) i zapewniają kontrast znacznie powyżej 10 000 : 1. Ekrany zamontowane w okularach nie tracą szczególnie na czerni w wyniku odbić światła - z założenia nie ma tu żadnego źródła światła, które mogłoby się odbijać na powierzchni ekranów (poza nieodizolowanym do końca światłem otoczenia). Każdy wyświetlacz osiąga luminancję na poziomie 150 cd/m2, podczas gdy w typowych okularach jasność jest ograniczona do 60-80 kandeli na metr kwadratowy. Obraz, jaki pokazują okulary, można porównać do oddalonego o dwa metry ekranu o przekątnej około 50 cali. Czasy przełączania P-OLED sięgają poniżej 10 mikrosekund w mało istotnych rejonach - wystarczy to do odtwarzania obrazów ruchomych. Według zapewnień producenta pobór mocy 0,6-calowych miniekranów ma wynosić 50 miliwatów.
W przypadku MicroEmissive warstwa polimerowa ekranów powstaje podczas procesu Spin Coating. Organiczny materiał jest nanoszony na szybko obracający się krążek, a za sprawą siły odśrodkowej warstwa rozkłada się równomiernie na powierzchni. Za nośnik i jednostkę sterującą służy tutaj podłoże CMOS stosowane w technice półprzewodnikowej. Na warstwie polimerowej cienka płytka szkła pokryta filtrami barw zostaje laminowana tak, że warstwa organiczna świeci się jedynie monochromatycznie (biało). Na ekranie nie obserwuje się żadnych przesunięć barw powodowanych przez różne stopnie zużycia świecących polimerów. Taka "kanapka" zostaje na końcu hermetycznie opakowana.
Notowana na londyńskiej giełdzie firma MicroEmissive specjalizująca się w polimerowych elementach LED w maju 2007 r. otworzyła fabrykę P-OLED w Dreźnie. W tym zakładzie produkowane będą seryjnie ekrany Eyescreen. W swojej siedzibie w Szkocji firma ma też mniejszy ośrodek badawczy.