Sid Meier w księdze Guinessa

Autor gry Civilizatiton: Revolution pobił rekord Guinnesa. Jest najczęściej nagradzanym twórcą w przemyśle gier komputerowych.

Sid Meier, pracownik i współzałożyciel studia Firaxis oraz twórca wielu cenionych gier (między innymi serii Civilization, Pirates i Railroad Tycoon) trafi do tegorocznego wydania Gamer Edition Księgi Rekordów Guinnessa. Legendarny programista i developer ma zostać odznaczony za zdobycie największej ilości nagród z pośród wszystkich twórców gier komputerowych. Wśród odznaczeń, jakie przyznano Sidowi Meierowi znalazło się: wprowadzenie w 1999 roku (jako druga osobę) do Hali Sław Academy of Interactive Art. & Science. W 2001 roku Meier stał się członkiem Hali Sław Computer Museum of America (obok między innymi Linusa Thorvalda, twórcy systemu Linux oraz Robert Noyce jednego z założycieli Intela i wynalazców układów scalonych). W 2005 jego gra: Civilization 4 została nagrodzona jako najlepsza strategia roku 2005 przez AISAC, w 2006 roku natomiast otrzymał gwiazdę w kalifornijskiej Alei Gier (odpowiedniku hollywoodzkiej Alei Gwiazd). W końcu w maju 2008, podczas Game Developers Choice Awards otrzymał nagrodę za całokształt twórczości.

Sid Meier pisze gry od 1982 roku. Pracował do tej pory przy 29 tytułach, z których wiele okazało się komercyjnymi i artystycznymi sukcesami. Najnowszym jego dziełem, które niedługo zacznie podbijać świat będzie Cyvilization: Revultion. Gra ma być wydana na konsolach Playstation3, XBox 360 oraz Nintendo DS. Na rynku pojawi się 8 lipca i stanowić ma pierwszy tytuł z tej serii dedykowany wyłącznie konsolom.