Hamburger przez wifi

Znane z oryginalnych, choć nie zawsze do końca trafionych pomysłów, Nintendo zamierza jeszcze bardziej spopularyzować konsolkę Dual Screen dzięki współpracy z McDonald's i japońskim gigantem telekomunikacyjnym, NTT

Całość ma opierać się na możliwości ściągania informacji o zawartości menu, aktualnych promocjach itp. wprost na ekran DS'a. Wszystko za sprawą modułu WiFi, wbudowanego w kieszonsolkę. Klienci restauracji będą mogli też pobrać różnorakie dema i mini gierki. Brzmi świetnie, ale czy tak naprawdę komuś będzie potrzebne sprawdzanie od lat znanego menu sieci amerykańskich fast-foodów?

Nintendo ma zapewne podobne obawy, toteż na razie projekt będzie testowany wyłącznie w Japonii. Spektrum działań zawężono do 21 restauracji w Tokyo. Tyle w temacie współpracy z Mcdonaldem, dużo ciekawiej wyglądają plany kooperacji z NTT.

Każdy z pasażerów Tsukuba Express (japońska linia kolejowa) będzie mógł za pomocą DS.'a sprawdzić rozkład jazdy, informacje o pogodzie, czy o godzinach otwarcia danej restauracji. Trasa wiedzie z Akihabara do Ibaraki, zaś odległość to prawie 60 kilometrów, czyli naprawdę sporo. Ten pomysł firmy kojarzonej głównie z wąsatym hydraulikiem wydaje się być dużo sensowniejszy od poprzedniego.

Obydwa projekty rozpoczną się 28 czerwca w ramach programu "Wifine for DS." i zakończą 28 grudnia. Zapewne od wyników owych testów japoński gigant elektronicznej rozrywki będzie uzależniał rozszerzenie systemu na większą część kraju, a być może i za granicę. Pozostaje tylko czekać na podobny system w Polsce. U nas niełatwo nawet o darmowe Hot-spoty.