Xerox: Żadna drukarka ci się nie oprze

Osoby, które często pracują poza biurem niejednokrotnie borykają się z problemem drukowania - głównie z powodu braku odpowiednich sterowników do urządzeń, które akurat są w ich zasięgu. Firma Xerox postanowiła wyjść tym potrzebom naprzeciw i zaoferowała użytkownikom systemu Windows XP i Vista darmowy, uniwersalny sterownik druku - Mobile Express Driver, umożliwiający drukowanie na dowolnej drukarce.

Mobile Express Driver (MED) umożliwia drukowanie dokumentów na każdej dostępnej drukarce i urządzeniu wielofunkcyjnym, niezależnie od tego czy jest to drukarka Xerox, czy nie.

Korzystanie ze sterownika jest bardzo proste i - jak zapewnia producent - każdy, bez wcześniejszego szkolenia, poradzi sobie z połączeniem komputera z wybranym urządzeniem drukującym. Po podłączeniu się użytkownika do sieci, program automatycznie wyszukuje wszystkie dostępne w niej drukarki, konfiguruje je i w razie potrzeby rozpoczyna drukowanie.

Sterownik Mobile Express Driver automatycznie zapamiętuje wszystkie wykorzystywane przez użytkownika drukarki. Dodatkowo interfejs MED zapamiętuje najczęściej używane ustawienia. Jeśli więc pracownik zawsze drukuje czarno-białe dokumenty w dupleksie, każda kolejna drukarka, której będzie zlecone zadanie, będzie drukowała zgodnie z zapamiętaną konfiguracją.

Oprócz sterownika Mobile Express Driver, firma Xerox opracowała także nowy Global Print Driver dla Windows XP i Vista - sterownik druku, który pozwala administratorom IT w prosty sposób podłączać drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do sieci. Do tej pory konieczna była instalacja specjalnego sterownika druku dla każdego urządzenia, na którym miał być drukowany dokument. Global Print Driver upraszcza rozmieszczenie sterowników, oferując łatwy do zainstalowania pakiet możliwości i cech dla różnych urządzeń.

Bezpłatny Global Print Driver umożliwia także wcześniejsze konfigurowanie ustawień domyślnych przed rozdaniem ich użytkownikom. Sterownik ten współpracuje zarówno z urządzeniami Xerox, jak i innych marek, które obsługują języki druku: PostScript, PCL 5 i PCL 6.

Mobile Express Driver i Global Print Driver można ściągać w wersji anglojęzycznej ze stron:

http://www.xerox.com/mobile

i

http://www.xerox.com/global

. Polska wersja będzie dostępna do końca 2008 roku.