Skosisz trawnik, znajdziesz pomoc

Szukasz grafika lub mechanika? A może sam chcesz sprzedać swój czas pracując np. jako malarz? Wykonawcę i pracodawcę znajdziesz na Oferia.pl

Oferia.pl to miejsce w którym spotykają się zleceniodawcy i usługodawcy. W serwisie znajdziemy firmy, które zajmą się realizacją danego zlecenia jak i osoby poszukujące usługodawców. Jeśli więc szukasz osoby, która poradzi sobie z Twoim kłopotem, to na stronach Oferii.pl znajdziesz usługę najbardziej odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

Zlecenia wykonania danej usługi można wystawić na aukcję. Wtedy zleceniodawcy będą licytować przedstawiając warunki na jakich są w stanie zrealizować zadanie.

Poszukujący usługi może zaprosić do udziału w aukcji preferowanych zleceniodawców, którzy będą konkurować ze sobą. I tak można wybrać najlepszego oferenta lub zakończyć licytację bez wyłonienia zwycięzcy. Wybierając najlepszą ofertę można kierować się ceną wykonania usługi, doświadczeniem lub biorąc pod uwagę inne kryteria. Przy wyborze można wesprzeć się również rankingiem wykonawców.

Ważnym elementem serwisu są także znane m.in. z serwisu Allego.pl strony "O mnie", historia zleceń i komentarze. Te ostatnie pozwalają na wnikliwą analizę wykonanej pracy.

Zleceniodawca oceniany jest więc na podstawie: jakości wykonanej pracy, terminowości, kontaktu i dotrzymania uzgodnionych warunków. Wszystkie te cechy nagradzane są punktami w skali od 1 do 6. Na koniec usługobiorca dodaje swój komentarz słowny.

Oczywiście i zleceniodawca zostanie poddany ocenie. Punkty może otrzymać za: dotrzymanie warunków umowy, terminowość wypłaty i kontaktu. I w jego przypadku zostanie wystawiony pisemny komentarz.

Na podstawie zdobytych punktów tworzony jest ranking wykonawców. Pozycja w rankingu będzie rosła lub spadała zależnie od dorobku użytkownika serwisu. Dzięki rankingom można porównywać wykonawców w danej kategorii i w danej lokalizacji.

Oferia.pl to również społeczności. Właściciele serwisu chcą postawić nie tylko na wzajemną, płatną wymianę usług pomiędzy użytkownikami. Liczą, że internauci skupieni wokół strony stworzą grupę, która bezpłatnie udzieli informacji i pomoże w wykonaniu najprostszych czynności - np. za pośrednictwem forum, bloga lub innych oferowanych narzędzi.