Nowa 17 calowa Toshiba Satellite P300-1A7

Właśnie na rynku pojawił się nowy model 17 calowego notebooka - Satellite P300-1A7, którego cena i parametry skuszą niejednego do pozbycia się starego komputera stacjonarnego i zastąpienia go laptopem.

Już teraz w Polsce sprzedaje się rocznie mniej więcej tyle samo notebooków co komputerów stacjonarnych. Nic w tym dziwnego zważywszy na to ile miejsca w pokoju zajmuje jednostka centralna oraz monitor. Notebooki z 17 calowym ekranem z coraz częściej zajmują miejsce na biurkach, półkach, czy szafkach.

Kiedy na rynku jest wiele komputerów o podobnych parametrach, do zakupu może przekonać ładny wygląd. Taka myśl przewodnia towarzyszyła projektantom Toshiby przy tworzeniu nowej serii Satellite. Lśniąca obudowa, gładki metaliczny touchpad, panel dotykowych klawiszy multimedialnych zwraca uwagę od pierwszego spojrzenia. Nowa Toshiba została wyposażona w dwurdzeniowy procesor Intel Core2 Duo T5750, który współpracując z 3GB pamięci operacyjnej oraz mocną kartą graficzną ATI Mobility Radeon idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji - czy to oglądania i montowania własnych filmów czy pracy z grafiką. Całości dopełnia 17 calowy ekran WXGA TruBrite, który zapewnia wysoką ostrość i jasność obrazu oraz wbudowane głośniki Harman Kardon połączone z systemem Dolby Sound Room.

Takie multimedialne cacko dodatkowo potrafi rozpoznawać nasze twarze. Specjalne oprogramowanie zabezpiecza komputer aby nikt niepowołany nie miał dostępu do zgromadzonych tam dokumentów.

Cena notebooka w sklepie powinna wynosić około 3300 złotych.

Specyfikacja techniczna notebooka Toshiba Satellite P300-1A7:

Procesor: Intel Core2 Duo T5750

Windows Vista Home Premium Edition

3MB pamięci RAM

250GB dysk twardy

Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3450 256MB pamięci RAM

Ekran: Toshiba TruBrite WXGA 17" w rozdzielczości 1440 x 900

Napęd: DVD SuperMulti (Double Layer)

Port HDMI umożliwia komunikację z urządzenia AV

Szybkie ładowanie baterii w trybach stand-by i hibernacji (w ciągu godziny ładowania odzyskuje około 70% energii baterii)

Port USB z funkcją Sleep'n Charge, który umożliwia ładowanie telefonu komórkowego lub odtwarzacza MP3, nawet jeśli komputer jest wyłączony.

WLAN (a/b/g/draft-N) i Bluetooth 2.1 z EDR

Fast Ethernet LAN, v.92/v.90 Modem