Jak zrobić fotkę na naszą-klasę? - nasz poradnik

Fotka.pl, Grono.net, Nasza-klasa, MySpace. Najpopularniejsze serwisy społecznościowe w Polsce. Każdy internauta w zależności od wieku musi mieć na którymś z nich swój profil. Tego wymaga społeczeństwo i czasy w jakich żyjemy. Każdy profil musi mieć zdjęcie, które przedstawia jacy jesteśmy: piękni, młodzi lub bogaci. Zdjęcie to najważniejsza część naszego profilu. Profil bez zdjęcia jest jak żołnierz bez karabinu albo uczeń bez jedynki. Dlatego pokażemy wam jakie zdjęcia wypada umieścić na swoim koncie, a jakie nie.

Zobacz też: Jak zniknąć z serwisów społecznościowych?

Fotka, Grono i MySpace to serwisy dla młodzieży. Służą przede wszystkim do tzw. lansowania się, szukania miłości i obgadywania wspólnych tematów. Natomiast Nasza-klasa to teoretycznie serwis dla dorosłych, którzy chcą odnaleźć i odnowić znajomości z czasów szkolnych. Teoretycznie, ponieważ z Naszej-klasy coraz częściej korzystają dzieci. Nawet kilkulatkowie, którzy dopiero co rozpoczęli naukę. Zamieszczane przez nich zdjęcia bardzo przypominają te z Fotki.

Grono.net - zdjęcia tylko z imprezki

Grono.net, nazywany jest czasem ,,lansem warszafki''. Serwis znany wśród młodzieży, która uczy się, studiuje, mieszka albo ma jakikolwiek związek z Warszawą. Absolutna konieczność dla "warszafki". Nie mając profilu na gronie, nie wiesz co się dzieje i w konsekwencji wypadasz z towarzystwa. To właśnie na nim "warszafka" informuje i gada o imprezach. Jednak żeby dołączyć do Grona trzeba dostać zaproszenie od kogoś, kto ma już tam konto. Poza tym na Gronie powstają różne grupy dyskusyjne posiadaczy kolorowych trampków, moli książkowych czy nosicieli wspólnego imienia.

Na Grono wrzuca się fotki z imprez, na których byliśmy. Koniecznie z takich, na których pijemy alkohol i dobrze się bawimy. Czyli imieniny u cioci i stypy odpadają. Na Gronie tolerowane są tylko zdjęcia z imprez masowych (koncerty, clubbing) lub domówek.

Jak zrobić sobie dobre zdjęcie na Grono? Zacznijmy od miejsca. Najlepiej jeśli jest to jakiś słynny koncert/festiwal np. Open'er. Wtedy uzyskujemy największą aprobatę i podziw wśród innych gronowiczów. Co zrobić jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu i pieniędzy, aby bywać na słynnych imprezach? Najprostsze rozwiązanie to zrobić sobie fotkę na zwykłej imprezie. Mniejszy szpan, ale znajomi, którzy na zabawie nie byli też mogą zobaczyć jak się udała. Oprócz dobrego miejsca gronowa fotka powinna zawierać jeszcze jeden element: alkohol. Osoba pozująca do zdjęcia powinna trzymać jakiś wysokoprocentowy trunek. Najlepiej jeśli jest to piwo lub wymyślny drink.

Nie przejmuj się, jeśli podczas zakładania profilu nie dysponujesz pasującymi do powyższego opisu fotkami. Od biedy wystarczą zdjęcia legitymacyjne albo z wakacji. Jednakże może być to tylko rozwiązanie tymczasowe do momentu aż nie zrobimy odpowiedniej fotki.

Fotka.pl - atrakcyjność przede wszystkim

Fotka to portal społecznościowy dla młodzieży. O ile uczestnictwo w gronie polega na dyskutowaniu, o tyle w Fotce na eksponowaniu swoich zdjęć. Każdy fotkowicz ma na swoim profilu kilka zdjęć, które są oceniane przez innych użytkowników. Jednak nie jest oceniana umiejętność robienia zdjęć (a szkoda), ale atrakcyjność osoby, która na nich jest. Celem każdego użytkownika jest zdobycie jak najlepszych ocen w skali od 1 do 11, które są potem przeliczane na średnią.

Odpowiednie zdjęcie na fotce to podstawa, ale jak powinno wyglądać? Po pierwsze na zamieszczonych zdjęciach musi być właściciel konta. Co prawda można zamieszczać fotki ze znajomymi, ale trzeba je odpowiednio podpisać, np. "ja z ziomami" albo "ja i moje kumpele". Absolutnie zabronione jest wrzucanie swoich fotek z "drugą połówką". Fotka.pl służy głównie do kojarzenia ze sobą ludzi, tak przynajmniej twierdzą założyciele serwisu, dlatego zamieszczanie tego rodzaju zdjęć mija się z celem zakładania profilu.

Po drugie fotografie zamieszczone na fotce muszą podkreślać naszą urodę. Najlepiej fotografować twarz albo inne części ciała. W przypadku mężczyzn popularne są zdjęcia obnażonej klatki piersiowej, bicepsów itp. Jedynym mięśniem, którego nie polecam fotografować jest "mięsień piwny". W przypadku kobiet sprawa jest prostsza, ponieważ wystarczą fotki eksponujące biust, zgrabne nogi lub zdjęcia w dwuczęściowym kostiumie kąpielowym.

MySpace.com - liczy się lans

MySpace zwany także "majlansem" czy też "lanspejsem", to doskonałe miejsce by pochwalić się nowymi ciuchami czy też fryzurą. Zdjęcie ma być przede wszystkim podziwiane przez naszych znajomych, dlatego przed wrzuceniem fotki należy się dobrze zastanowić czy jest ona wystarczająco "fajna" i zasługuje na to by zdobić nasz profil. Oczywiście, dobre zdjęcie powinno mieć także jak najwięcej komentarzy, obowiązuje tu niepisana zasada "koment za komenta", dlatego opłaca się nieraz napisać kilka miłych słów pod fotką innej osoby. Podstawowym przedsięwzięciem jest rozesłanie biuletynu do innych użytkowników serwisu gdy tylko zamieścimy nowe fotki. Powinno się także pamiętać, aby ustawić odpowiednie zdjęcie główne. Jeżeli będzie wystarczająco ciekawe przyciągnie na nasz profil wielu nowych majspejsowiczów, którzy powiększą naszą grupę znajomych.

Jak powinno wyglądać dobre myspace'owe foto? Standardem są fotki-samoróbki robione własnymi rękami "od góry", najlepiej z ciekawą miną i grzywką na czole. Kolejną pożądaną kategorią są fotki z przymierzalni sklepów z ubraniami, oczywiście z odbijającym się w lustrze autorem zdjęcia i jego aparatem. W końcu "lans" to podstawa, nawet w nie swoich ciuchach. Mile widziane są także fotki artystyczne, z ciekawym tłem, robione dobrą lustrzanką i edytowane różnego rodzaju programami. Budzą one szacunek wśród innych użytkowników którzy w komentarzach będą zachwycać się talentem fotograficznym autora. Nie należy również zapomnieć, że zdjęcie powinno współgrać z wyglądem naszego profilu. Ciekawa fotka plus dobrze dobrany layout to gwarancja sukcesu.

Nasza-klasa.pl - polska specyfika

Na Naszej-klasie jest dosłownie "cała Polska". Z racji dużej liczby użytkowników jest to serwis, na którym występują wszystkie rodzaje społecznościowych zdjęć. Są tam zarówno zdjęcia z imprez a'la Grono, MySpace'owe samoróbki i lansiarskie zdjęcia podobne do tych z Fotki. Oprócz tego Nasza-klasa posiada własne 3 specyficzne gatunki zdjęć.

Pierwszym z nich są fotki robione na tle samochodu. Obojętne czy własnego czy cudzego. Najczęściej występują na męskich profilach na Naszej-klasie. Do zrobienia takiej fotografii wystarczy tylko odpowiedni samochód. Najlepiej jeśli będzie luksusowy i szpanerski. Zdjęcie z supersamochodem można zrobić wszędzie: spontanicznie na ulicy lub zaplanowanować całą sesję przed domem. Jedynym miejscem jakiego nie polecam są targi samochodowe. Od razu widać, że zdjęcie jest sfingowane. Kolejnym typem są fotografie z wakacji. Bardzo popularny i trudny do podrobienia rodzaj fotek. Znajomi z dawnych lat od razu poznają, że zdjęcie zostało zrobione w Jastarnii, a nie w Hurghadzie.

Dlatego na Naszą-klasę radzę wrzucać fotografie z prawdziwych wakacji. Ostatnim gatunkiem są zdjęcia z drugą połówką. Polacy i Polki uwielbiają się chwalić swoimi partnerami. Są to najbardziej popularne i uczciwe fotki na największym polskim portalu społecznościowym.