PayPal: zawieszenie konta to atak

Użytkownicy systemu PayPal od dawna są na celowniku cyberprzestępców. Tym razem ich poufne dane starają się wyłudzić chińscy przestępcy, za pomocą profesjonalnie przygotowanego ataku phishingowego.

phishing PayPal Potencjalne ofiary otrzymują spreparowaną wiadomość e-mail, informującą o zawieszeniu konta PayPal z powodu dokonywania nieautoryzowanych transakcji. W treści maila podany jest link prowadzący do realistycznie wyglądającej witryny, na której użytkownik poproszony jest o zalogowanie się do serwisu w celu odblokowania konta.

 

W rzeczywistości jest to sfałszowana strona wynajęta przez fikcyjną chińską firmę i ulokowana na australijskim serwerze - cały proces służy do wyłudzenia poufnych danych dostępowych do serwisu umożliwiającego dokonywanie transakcji pieniężnych.

 

phishing PayPal Dodatkowo, sfałszowana witryna jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, które przenikając do systemu ofiary włącza jej komputer do sieci komputerów-zombie. Nawet czujni internauci, którzy nie dadzą się nabrać na podstęp, mogą zatem paść ofiarą tego ataku - ostrzegają specjaliści z G DATA.

 

Aby ustrzec się przed tego typu zagrożeniami należy jak na bieżąco aktualizować system operacyjny oraz oprogramowanie antywirusowe.

 

Więcej na ten temat >>