Premiera Windows 7 na pewno w pierwszym kwartale 2010 roku

Bill Veghte pełniący w Microsofcie od połowy lutego funkcję starszego wiceprezesa ds. systemów operacyjnych, zapewnił analityków, że rozwój Windows 7 przebiega zgodnie z planem. Podczas konferencji w Redmond Veghte nie podał konkretnej daty ukazania się Windows 7, choć zapewnił, że nowy OS ukaże się trzy lata po premierze Windows Visty. Być może więc Windows 7 trafi do rąk użytkowników indywidualnych w lutym 2010 roku.

Tymczasem, jak donosi serwis CNet , menedżerowie koncernu wpadli na nowy pomysł, który - być może - zostanie wykorzystany w działaniach marketingowych związanych z Vistą. Przedstawiciele Microsoftu spotkali się mianowicie w San Francisco z użytkownikami Windows opowiadającymi się za wersją XP, a sceptycznymi wobec Visty. Tam pokazali "nowy", rzekomo przygotowywany dopiero system operacyjny, który - jak poinformowali - nosi nazwę kodową Mojave . Większość oglądających prezentację "nowości" była pod wrażeniem - pisze Ina Fried w artykule Microsoft looks to 'Mojave' to revive Vista's image . Ponad 90% uczestników pokazu przedłożyła Mojave nad Vistę - a wówczas pracownicy Microsoftu poinformowali zebranych, że oglądali najzwyklejszą w świecie Vistę.

Reakcje użytkowników zostały nagrane w postaci materiałów wideo. Projekt Mojave okazał się być kolejną próbą naprawienia nie najlepszego wizerunku promowanego obecnie systemu operacyjnego - nie wiadomo jednak jeszcze, czy relacje ze spotkania w San Francisco zostaną włączone do oficjalnej strategii marketingowej Microsoftu.