TVP pozywa za transmisje z Igrzysk

Pozew zostanie wniesiony przeciwko Polsatowi i TVN, które w swych programach wykorzystują materiały z Igrzysk Olimpijskich, do których, zdaniem TVP, nie mają praw.

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o wniesieniu pozwu do sądu przeciwko dwóm stacjom telewizyjnym - Polsatowi i TVN. Powodem jest nielegalne, zdaniem telewizji publicznej, wykorzystywanie materiałów z Igrzysk Olimpijskich, przez te dwie prywatne stacje - pisze Gazeta Prawna .

 

Ponieważ Telewizja Polska jest jedynym właścicielem praw do transmitowania Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wykorzystanie więc jakichkolwiek materiałów telewizyjnych wymaga jej zgody. Przed rozpoczęciem Olimpiady obie stacje otrzymały od TVP ofertę dotyczącą możliwości zakupu od TVP skrótów wydarzeń - zapewniła rzeczniczka telewizji publicznej.

 

Ponieważ jednak ani Polsat, ani TVN, nie zwróciły się do TVP w sprawie praw do nadania skrótów wydarzeń, ta ostatnia postanowiła dojść swoich praw przed sądem. Telewizja TVN zapewniła, że dokładnie sprawdzi, czy wina faktycznie leży po stronie jej dziennikarzy. Ci zostali ponownie poinstruowani, na jakich zasadach mogą wykorzystywać materiały z Igrzysk.

 

Więcej na ten temat >>