Energenie: ekologiczne wyłączanie sprzętu

Powstało urządzenie, które samo wyczuwa, kiedy nasz sprzęt przechodzi w tryb gotowości - podaje serwis www.pocket-lint.co.uk

To nowe urządzenie, które pomoże zaoszczędzić nasze pieniądze i jednocześnie pomóc chronić środowisko naturalne. Urządzenie o nazwie Energenie standby shutdown potrafi automatycznie wyłączać sprzęty elektryczne, pozostawione przez nas w trybie gotowości do pracy (standby) - możemy przeczytać w serwisie pocket-lint

Gadżet dostępny na stronie www.energenie4u.co.uk za 12.99 funtów, zaczyna pracować dopiero wtedy, gdy wyczuje, że np. telewizor zostanie pozostawiony przez nas w trybie gotowości. Wtedy automatycznie sam odcina mu zasilanie. Energenie wyłącza zasilanie po 2 minutach pozostawania w trybie standby.

Chociaż producent zapewnia, ze urządzenie współpracuje bezproblemowo z telewizorami, odtwarzaczami DVD, wieżami stereo i konsolami, to użytkownicy mogą mieć jednak pewien problem z ponownym włączeniem urządzeń. Ponieważ pilotem nie da się uruchomić ponownie tych urządzeń.

Żeby ponownie podłączyć urządzenia do prądu, to użytkownicy będą musieli pofatygowac się do wtyczki z przełącznikiem. Także w takiej sytuacji pilot staje się bezwartościowy.