Notebook dla studenta: Propozycje

Coraz częściej studenci wykorzystują laptopy podczas zajęć np. do notowania, znajdowania informacji czy oglądania prezentacji multimedialnych na zajęciach. Kupując laptopa, zwracają uwagę zwłaszcza na dwie rzeczy: niską cenę i dużą mobilność.

Oto kilka propozycji różnych producentów skierowanych specjalnie do studentów, które z pewnością przydadzą się w roku akademickim.

ICom LightBook 1216 czyli mobilny i wygodny

Ten laptop lubelskiej firmy iCom, dla osób, które często podróżują i zamierzają kupić niewielki i niedrogi laptop. Czyli w sam raz dla studenta. Taki właśnie jest ICom LightBook 1216.

Notebook wyposażony jest w 12,1- calową matrycę i została pokryta powłoką Glare, zapewniającą nasycone i żywe kolory.

Dzięki niewielkim wymiarom i wadze ICom LightBook 1216 zmieści się do niemal każdej torby czy plecaka. Laptop jest mały, dzięki czemu wygodny w przenoszeniu, ale nie tak mały (matryca 12.1), żeby był niefunkcjonalny.

Laptop poradzi sobie niemal ze wszystkimi zadaniami. Wyjątkiem są tyko gry, ale te studentowi przecież raczej się nie przydadzą.

Specyfikacja:

Wydajne laptopy ICom Prestige

Studentów mogą też zaciekawić inne modele firmy ICom. Notebooki z rodziny PrestigeBook- 8320 i 8420 dzięki swojej wydajności mogą być wykorzystywane przez studentów zarówno jako narzędzie pracy, jak i centrum rozrywki. Notebooki działa na najnowszej platformie mobilnej Santa Rosa Refresh, która zapewnia jeszcze wyższą wydajność, stabilność pracy oraz dłuższą pracę na bateriach. ICom PrestigeBook 8320 jest bardzo dobrze dopasowany do różnych zastosowań. Można w nim grać np. w bardziej wymagające gry.

Specyfikacja:

Kamera internetowa jest

Model ICom PrestigeBook 8420

Polepszona wersja notebooka ma do tego jeszcze czytnik linii papilarnych. Przyda się studentom, którzy nie chcą by ktoś inny mógł z niego korzystać (np. w akademiku)

Ma też większą liczbę portów: 4 x USB 2.0, VGA, TV-OUT, FireWire, Express Card, RJ45, RJ11, wyjście słuchawkowe i Line-Out, wejście mikrofonowe.

Posiada również czytnik kart pamięci flash 3-in-1

Dodatkowym Plusem jest torba znajdująca się w wyposażeniu.

HP 2133 Mini-Note PC czyli wysoka mobilność

Energooszczędny procesor VIA C7-M ULV zamontowany został w nowym mini-notebooku HP 2133 Mini-Note PC. Urządzenie HP przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów, którzy wymagają urządzeń bardzo mobilnych, wydajnych, a do tego niedrogich. Procesor zapewnia wysoką wydajność w obsłudze multimediów. Ten ultra-przenośny mini-notebook to urządzenie doskonałe dla studentów.

Procesor VIA C7-M ULV dostępny jest z zegarem taktowanym od 1,0 do 1,6GHz i maksymalnym profilem termicznym (TPD) 3,5W oraz poborem mocy w stanie spoczynku wynoszącym jedynie 0,1 W, zapewniając tym samym wyjątkową energooszczędność i bardzo długi czas pracy na akumulatorach.

Specyfikacja:

Medion Akoya Mini E1210 - tani minilaptop atakuje

Ten laptop to konkurencja dla znanego Eee PC Asusa. Medion Akoya Mini E1210 może być świetną propozycja dla studenta, który chce zakupić tani i wydajny mininotebook.

Specyfikacja:

Asus Eee - cena i rozmiar ważniejsze niż wydajność

Laptopy nie sa ostatecznie tak tanie i tak małe jak byśmy chcieli. Znacznie wygodniejsze dla studenta mogą być tańsze i mniejsze od tradycyjnych laptopów netbooki:

Są one wyposażone w 7-9-calowe ekrany, małą klawiaturę, słabsze procesory i mniej pamięci operacyjnej niż zwykłe laptopy. Charakterystyczne jest, że zamiast dysków twardych wyposażone sa w wolniejszą pamięć fleszową. Takie komputery pojawiły się pod koniec ubiegłego roku w sprzedaży w USA, stając się rynkową sensacją. Teraz szykują się na podbój Europy.

Asus Eee PC 900 (w Polsce dopiero jesienią)

Eee PC 900 wyposażony jest w 8,9 calowy ekran. Dodatkowo nowemu Asusowi powiększono rozmiar dysku do 12 GB. Nowością jest również to, że będzie można kupić Eee PC 900 z zainstalowanym systemem Windows XP.

Specyfikacja:

Nowy Eee PC trafi do sprzedaży (poza Polską) w trzecim kwartale tego roku. Cena Asusa EeePC 900 wyniesie prawdopodobnie 399 euro.

Netbooki ASUSA można ewentualnie dostać na Allegro i e-Bay.

Asus Eee zapoczątkował światową modę na tanie, małe komputery. Dla studenta również jest wartą rozważenia propozycją w najbliższym czasie. Specyfikacja innych netbooków ASUSA jest dostępna tutaj .