Ładowarka zasilana ruchem

M2E Power, niedawno powstała firma, która zajmuje się rozwojem alternatywnych, ekologicznych źródeł zasilania, opracowała ładowarkę do telefonów i innych drobnych urządzeń elektronicznych, zasilaną ruchem.

Mieliśmy już wprawdzie projekt ładowarki zasilanej tańcem , nie weszła ona jednak do masowej produkcji. Produkt M2E Power ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym roku.

Ładowarkę wystarczy umieścić w torebce lub plecaku, a po całkowitym naładowaniu, podłączyć do telefonu. 6 godzin ładowania wystarcza na 30-60 minut rozmowy telefonicznej. Ładowanie telefonu z agregatora, następuje w tempie zbliżonym do tradycyjnego korzystania z sieci AC/DC.

M2E Power rozpoczęło też rozmowy z producentami telefonów komórkowych, aby moduł ładujący montować bezpośrednio w telefonach. Wtedy każda komórka mogłaby się sama ładować, jedynie dzięki temu, że ją ze sobą nosimy - nie byłyby potrzebne, żadne dodatkowe źródła zasilania. Niestety, wdrożenie takiego rozwiązania zajmie na pewno przynajmniej dwa lata.

Firma, zamierza również zająć się metodą pozyskiwania energii z drgań podczas jazdy samochodem. Na razie trudność polega na tym, że o ile z trucka, czy naszego malucha można by pozyskiwać ogromne ilości energii, to z nowym Renault Talią, czy innymi wysokiej klasy samochodami, mógłby być już problem.