Profesjonalne stacje robocze Fujitsu Siemens

Nowe stacje robocze Celsius W360 od Fujitsu Siemens Computers, dzięki zastosowaniu profesjonalnych kart graficznych NVIDIA Quadro zapewniają komfortową pracę nawet na czterech monitorach.

Celsius W360 to najnowsza propozycja, sygnowana przez Fujitsu Siemens, skierowana przede wszystkim dla użytkowników potrzebujących niezrównanej wydajności w aplikacjach wymagających dużej mocy obliczeniowej. Połączenie najnowszych komponentów z wydajnymi kartami graficznymi NVIDIA z rodziny Quadro pozwala na wszechstronne zastosowanie tej stacji roboczej w zastosowaniach tak różnorodnych jak inżynieria, symulacje finansowe, czy też tworzenie grafiki komputerowej. Oprócz tego umożliwiają one podłączenie aż 4 monitorów, zapewniając komfortową pracę w aplikacjach graficznych.

Fantastyczna wydajność jest w głównej mierze zasługą połączenia najnowszej rodziny procesorów Intel Quad i Core 2 Duo z kartami NVIDIA Quadro. Te rozwiązania zapewniają najszybszą pracę aplikacji, najwyższą jakość grafiki i są w pełni certyfikowane dla wszystkich wiodących w branży aplikacji profesjonalnych.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu OptiTex, możliwe jest projektowanie całych kolekcji oraz organizowanie wirtualnych pokazów mody. Na ekranie widzimy nie tylko same ubrania, lecz również filmową symulację zachowania się ubiorów w zależności od zastosowanego materiału. Dzięki temu cykl projektowania nowych ubiorów ulega znacznemu skróceniu, a prezentacje kolekcji potencjalnemu klientowi wzbogacone są o atrakcyjną formę wizualną.

Bezpieczeństwo danych w Celsius W360 zapewnia obsługa technologii RAID 0/1/5/10, przy zastosowaniu do 4 dysków twardych w standardzie SATA II. Zastosowanie macierzy RAID minimalizuje w znacznym stopniu ryzyko utraty danych. Krytyczne informacje są dodatkowo chronione dzięki zastosowaniu czytnika SmartCard i modułu szyfrującego TPM. Praca nad projektami stanie się o wiele bardziej przyjemna dzięki ergonomii, którą zapewniają stacje robocze CELSIUS W360. Dzięki wydajnemu chłodzeniu emituje w czasie pracy dźwięk nie głośniejszy niż 21dB co oznacza, że z powodzeniem mogą być wykorzystane w biurach planowanych w oparciu o strukturę open space.

Stacja robocza CELSIUS W360 vPRO w wersji ekonomicznej wyposażona została w procesor Intel Core 2 Quad Q6600, 4GB RAM (2x2GB) i kartę graficzną NVIDIA Quadro FX370 kosztuje jedynie 3506,28 zł i jest objęta 36-cio miesięczną gwarancją producenta. Wraz ze stacją roboczą dostajemy system Windows Vista Business z możliwością downgrade'u do Windows XP Professional