Kolejne pokolenie czytników e-gazet

Firma Plastic Logic wypuszcza nowy czytnik e-prasy. Zbliża się formą do naszych wyobrażeń o prawdziwie elektronicznej gazecie z XXI wieku - podaje Dziennik.

Od kilku dni dostępny jest w salonach prasowych magazyn Esquire ze zmodyfikowaną okładką, wzbogaconą o dwie warstwy cyfrowego papieru. Na pierwszej stronie wyświetla się migające hasło ""XXI wiek rozpoczyna się teraz", na drugiej widnieje reklama samochodu. Choć rezultat nie jest doskonały, to pojawienie się gazety w takiej właśnie formie jest sygnałem końca pewnej epoki - czytamy w Dzienniku.

Cyfrowy papier użyty w okładce magazynu to kawałek sztucznego materiału, folii pokrytej warstwą farby, reagującej na prąd elektryczny z sześciu bateryjek - podaje Dziennik.

Urządzenia, jak nienazwany jeszcze nowy czytnik firmy Plastic Logic, mają zaporową cenę, która nie pozwala się upowszechnić. Masowość jest jedynym lekarstwem na wysokie ceny. Jak z każdą jednak technologią, z początku drogą i niedostępną, tak i cyfrowy druk kiedyś wyprze druk tradycyjny - podaje Dziennik.

Szczegóły tutaj .