Opera wydaje swoją przeglądarkę internetową w wersji 9.6 beta

Po Google i Mozilli teraz także firma Opera postanowiła wypuścić na rynek nową przedwstępna wersję swojej przeglądarki internetowej. Od dziś każdy zainteresowany może już pobrać Opere 9.6 Beta 1 i samodzielnie ją przetestować.

Pobierz stabilną wersję Opera . Tak jak należałoby oczekiwać przy niewielkiej zmianie numeru wersji w nowej edycji nie znajdziemy rewolucyjnych nowości, jest za to wiele drobnych ulepszeń. Na przykład bardzo praktyczna funkcja synchronizacji wprowadzona już do Opery 9.5 od tej pory ujednolica pomiędzy różnymi instancjami przeglądarki skróty wyszukiwarek oraz URL-e wprowadzone do paska adresu.

Kliknięcie na ikonkę kanałów RSS wywołuje ładnie sformatowany podgląd kanałów RSS lub Atom, zamiast od razu zaskakiwać użytkownika ofertą zasubskrybowania danego kanału. Norwedzy dopracowali także wbudowanego klienta poczty, który od teraz umożliwia ignorowanie lub precyzyjne śledzenie określonych wątków. W trybie dla niskiej przepustowości łącza Opera Mail ładuje jedynie minimum danych z kont IMAP i POP, tak długo, jak tylko użytkownik wyraźnie nie zażąda pobrania wiadomości.

Rejestr zmian (changelog) wymienia jeszcze kilka drobnych poprawek - np. moduł ochrony przed phishingiem współpracuje od teraz także z serwerami proxy. Funkcja stop w nowej wersji podczas ładowania stron zatrzymuje także ramki Iframes; drobne usprawnienia w silniku renderującym sprawiają, że wynik przeglądarki w teście Acid 3 wzrasta z 84 do 85 punktów na 100 możliwych.