Tańszy prąd dzięki Wirtualnej Polsce

Ile kosztuje roczne zużycie prądu naszej pralki czy telewizora, a także ile można zaoszczędzić zmieniając dostawcę prądu można dowiedzieć się z nowego serwisu Wirtualnej Polski.

1 lipca 2007 roku wszyscy odbiorcy energii elektrycznej w Polsce zyskali możliwość zmiany sprzedawcy prądu. Zdecydowało się na to na razie niewiele osób i firm. Większość osób jednak nie zdaje sobie pewnie sprawy, że taka możliwość w ogóle istnieje, inni sądzą zapewne, że zmiana sprzedawcy nie będzie oznaczała zmiany wysokości rachunków.

 

Dzięki uruchomionemu przez Wirtualną Polskę serwisowi TaniaEnergia.wp.pl może wzrosnąć świadomość ludzi co do potencjalnych korzyści, jakie niesie ze sobą zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Jak przekonuje WP roczne oszczędności mogą wynieść nawet 30 procent .

 

Wirtualna Polska współpracuje z firmą Energy Solution, która zajmuje się doradztwem w zakresie efektywnego wykorzystania energii elektrycznej oraz optymalizacji kosztów z tym związanych. WP chce dać wszystkim zainteresowanym możliwość sprawdzenia, jakie oszczędności może przynieść zmiana dostawcy.

 

Z pomocą serwisu można oszacować koszty rocznego zużycia energii elektrycznej z podziałem na poszczególne urządzenia. Trzeba znać swojego dostawcę energii oraz operatora, a także określić moc urządzenia czy częstotliwość używania. Możliwe jest także oszacowanie łącznych oszczędności rocznych w przypadku zmiany dostawcy.

 

Jeśli zdecydujemy się na dokonanie zmiany, wystarczy zgłosić taką chęć za pośrednictwem serwisu. WP i jej partner biorą na siebie znalezienie dostawcy, którego oferta będzie najbardziej korzystna. One też załatwia wszelkie formalności z tym związane. Użytkownik nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów, nie będzie także przerw w dostawach prądu.

 

Na stronach serwisu można także zapoznać się z dokładną procedurą zmiany dostawcy, Prawem energetycznym, a także Dyrektywą Unii Europejskiej, która to umożliwiła.

 

Więcej na ten temat >>