II edycja Gadu-Dyktanda - przyspieszone dyktowanie

Od kilku dni trwa rejestracja uczestników II edycji internetowego Gadu-Dyktanda. - Do uczestnictwa w tej akcji  skłoniła mnie perspektywa dotarcia do tysięcy osób, którzy  są zainteresowani językiem polskim - mówi prof. Jerzy Bralczyk, który podobniej jak z ubiegłym roku przygotuje i przeczyta dyktando.

Dyktando może pisać każdy, kto posiada numer GG i dostęp do internetu. Podczas ubiegłorocznej edycji zarejestrowało się i w tym samym czasie trudne słowa pisało aż 15 tys. internautów.

 

- Jeśli tak wielu internautów interesuje się dyktandem, to trzeba to tylko doceniać. Do uczestnictwa w tej akcji skłoniła mnie perspektywa dotarcia do tysięcy osób, którzy są zainteresowani językiem polskim - mówi prof. Jerzy Bralczyk i zaprasza przyszłych uczestników, którzy będą sprawdzać swoją wiedzę z ortografii w niecodzienny sposób.

 

Profesor Jerzy Bralczyk, który przygotuje i przeczyta trudne dyktando, nie chce na razie zdradzać szczegółów tekstu, jaki przygotował w tym roku dla internautów. Wiadomo jednak, że oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego i szybkiego pisania na klawiaturze. Przyspieszone dyktowanie ma także za zadanie ograniczyć korzystanie z elektronicznych słowników i edytorów tekstu.

 

Gadu-Dyktando odbędzie się 24 września o godz.18. Aby się zarejestrować wystarczy na numer GG dyktanda wysłać komunikat: PISZĘ GADU-DYKTANDO.

 

Szczegóły na stronie:

 

www.gadu-dyktando.pl

 

Więcej na ten temat >>