LEXMA NanoGuard - klawiatura, która zabija bakterie

Wszyscy wiedzą, że w łazience i WC są wirusy i bakterie, które należy usuwać. Nie zdajemy sobie natomiast sprawy, że na klawiaturach i myszkach naszych komputerów jest 400 razy więcej szkodliwych drobnoustrojów - według badań naukowców z Uniwersytetu stanu Arizona (USA).

Lista niebezpieczeństw, które mogą czaić się na klawiszach klawiatury jest długa i dramatyczna np. pałeczki E-Coli, gronkowiec złocisty, wirus grypy - tej żołądkowej czy ptasiej - to tylko niektóre z nich. Drobnoustrojów tych jest szczególnie dużo na akcesoriach używanych przez wiele osób - w kawiarenkach internetowych, szkolnych pracowniach informatycznych czy na stanowiskach biurowych przy pracy zmianowej, np. w firmach świadczących usługi call center i helpdesk. W domu dzieci i rodzice też często dzielą jeden komputer.

By uniknąć tych niebezpieczeństw - zamiast uciążliwego czyszczenia i dezynfekowania klawiatury - wystarczy zaopatrzyć się w antybakteryjne akcesoria komputerowe amerykańskiej firmy LEXMA wykonane w technologii NanoGuard. Akcesoria pokryte są TiO2 (dwutlenkiem tytanu) i srebrnymi Nano-Cząsteczkami, które mają właściwości antybakteryjne. NanoGuard zabija i eliminuje 99,9% bakterii

Antybakteryjne akcesoria LEXMA Nano dostępne w Polsce:

Zestaw LEXMA ALS7300 Nano - cena 79 zł. Odporna na zalania klawiatura wyposażona jest w 15 jedno dotykowych przycisków skrótów szybkiego uruchamiania funkcji multimedialnych. Dzięki zastosowaniu gumowo membranowych przełączników zapewnia wysoki komfort pracy. Wykonanie w technologii Nano zapewnia bezpieczne środowisko pracy ze względu na neutralizowanie 99,9% bakterii. Klawisze o głębokim skoku oraz ergonomiczny kształt obudowy klawiatury nie powodują zmęczenia rąk i palców nawet przy długiej pracy z komputerem. Laserowa mysz doskonale odwzorowuje ruch na każdej powierzchni włącznie ze szkłem. Moduł laserowy zapewnia do 35 razy lepsze odwzorowanie ruchu niż tradycyjna mysz optyczna.

LEXMA AM 540Nano - cena 45 zł. Bardzo wytrzymała do (5 mln kliknięć) mysz laserowa, doskonale odwzorowuje ruch na każdym rodzaju powierzchni, włącznie ze szkłem. Moduł laserowy zapewnia do 35 lepsze odwzorowanie ruchu niż tradycyjna mysz optyczna. Wykonanie w technologii Nano zapewnia bezpieczne środowisko pracy ze względu na neutralizowanie 99,9% bakterii.

LEXMA AR205 Nano - cena 42 zł. Mysz wyposażona jest w specjalny mechanizm zwijający i przytrzymujący kabel pozwalający na szybkie dopasowanie do warunków pracy. Wysokiej jakości sensor optyczny 2000 DPI zapewnia bardzo dobre odwzorowanie ruchu. Użycie technologii Nano zapewnia efektywną i stałą ochronę w środowisku w pracy dezaktywując 99,9% bakterii.

LEXMA AB 610 Laser Nano Bluetooth - cena 120 zł, 2 w 1 bezprzewodowa technologia oparta o Bluetooth i doskonała precyzja myszy laserowej. Zużywa 30% mniej energii w porównaniu z innymi myszami Bluetooth. Efektywna i stała ochrona w środowisku pracy dzięki zastosowanej technologii Nano, która dezaktywuje 99,9% bakterii.