Czechy liderem internetu w regionie

Liderem w dostępie gospodarstw domowych do internetu w środkowej Europie są Czechy. Ale Polska przoduje pod względem liczby domów z telewizorem HD - podaje Gazeta Prawna.

Według najnowszych badań przeprowadzonych w Polsce, Czechach i na Węgrzech przez Instytut Millward Brown, internetowe łącze dostępne jest w 52 proc. czeskich domów. Natomiast na Węgrzech jest to 42 proc. W Polsce to tylko 38 proc.

Z badań wynika, że dominującą w polskich i węgierskich domach technologią dostępu do internetu jest ADSL (odpowiednio 48 i 39 proc.), zaś w Czechach najczęściej jest to łącze radiowe. (27 proc.).

Natomiast Polska okazuje się być regionalnym liderem w liczbie domów z telewizorami HD (11 proc.). To trzy razy więcej niż na Węgrzech i cztery razy więcej niż w Czechach. Natomiast konsole do gier są rzadkością - najwięcej mają ich Czesi (8 proc.), a najmniej Polacy (4 proc.) - podaje Gazeta Prawna.