eBay wychodzi z Polski

eBay planuje zmiany, które mają na celu uproszczenie organizacyjne firmy. Oddziały eBay znikną z większości krajów, w tym Polski - mówi "Rzeczpospolitej" Karol Świtała, rzecznik eBay.pl. Czy to oznacza koniec eBaya w Polsce?

Serwis aukcyjny na blogu eBay Ink poinformował też o planach zamknięcia oddziałów w większości krajów, w których działają lokalne wersje serwisu aukcyjnego. Ma to uprościć europejskie struktury eBaya. Koncern zamierza zwolnić około 10% pracowników czyli tysiąc osób.

- Nastąpi globalna centralizacja firmy. Oddziały eBay znikną z większości krajów, w tym Polski. Zarządzanie koncernem i serwisami internetowymi w Europie będzie prowadzone z Londynu i szwajcarskiego Berna - wyjaśnia "Rzeczpospolitej" Karol Świtała, rzecznik eBay.pl.

Skąd te nagłe zmiany? Nie jest tajemnicą, że eBay od samego początku w Polsce nigdy się zbyt dobrze nie wiodło, a konkurencyjne Allegro zawsze pozostawało poza zasięgiem.

Na szczęście eBay zapewnia na swojej stronie, że reorganizacja nie oznacza likwidacji polskiej odsłony eBaya. Zmiany nie będą miały negatywnego wpływu na działalność serwisu eBay.pl ani działu Obsługi Klienta, który w dalszym ciągu będzie do usług użytkowników serwisu eBay - podaje oficjalny komunikat .

Kłopoty finansowe eBaya to kolejny negatywny sygnał, ze w sektorze rynku internetowego nie jest najlepiej. Po zamknięciu działalności w ostatnim czasie dwóch dużych sklepów internetowych - Vivid.pl (internetowa księgarnia) i Hoopla.pl (sprzęt z elektroniką i AGD). Kilkanaście dni temu upadłość ogłosił serwis Vivid.pl, jedna z najstarszych księgarni internetowych w Polsce.