Opera Backstage wkrótce we Wrocławiu

W czwartek, 9 października 2008 r. sympatycy przeglądarki Opera będą mieli okazję spotkać się na imprezie Opera Backstage Wrocław. Wejście jest bezpłatne. Warto założyć na siebie coś czerwonego i przynieść komórkę z zainstalowaną Operą Mini/Mobile.

Podczas Opera Backstage we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Hakonem Wium Lie, dyrektorem ds. technicznych Opera Software, który wcześniej pracował m.in. nad projektem WWW w CERN, kolebce sieci internetowej.

 

Hakon Wium Lie Wium Lie najbardziej znany jest ze swojej koncepcji kaskadowych arkuszy stylów, którą zaproponował w 1994 r. i której był głównym realizatorem, przedstawiając je 17 grudnia 1996 r. w World Wide Web Consortium. W 1999 roku magazyn Technology Review wymienił go na liście TR100 wśród "stu młodych innowatorów technologii na całym świecie". Jest członkiem Komitetu Doradczego W3C i został uhonorowany tytułem "Technology Pioneer" przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) w 2000 oraz 2001 roku.

 

Uczestnicy spotkania będą mogli nie tylko wziąć udział w pokazie najnowszych produktów Opera Software, ale także poznać sposoby rekrutacji Opery, zostawić swoje CV, a także porozmawiać z pracownikami wrocławskiego oddziału tej firmy przy piwie i pizzy.

 

Osoby które przyniosą swoją komórkę z zainstalowaną przeglądarką Opera Mini/Mobile będą mogły wziąć udział w konkursie. Do wygrania jest konsola Nintendo Wii. Natomiast wszyscy, którzy zechcą wyrazić swoje wsparcie dla projektu Opera Software zakładając na siebie coś czerwonego, mogą liczyć na prezent-niespodziankę - zapewniają organizatorzy.

 

Opera Backstage Wrocław odbędzie się 9 października 2008 r. w pubie 7 Kotów, przy ul. Mikołaja 8-11 we Wrocławiu. Początek imprezy o godz. 18:00.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie na adres: backstage@opera.com.

 

Szczegóły na stronie http://my.opera.com/polski/blog

 

Więcej na ten temat >>