Pionierska podróż pociągu z elektroniką zakończona

Chiński pociąg Fujitsu Siemens pokonał trasę liczącą 10.000 km i przyjechał do celu na czas, kończąc trasę w Hamburgu.

Pierwszy transport elektroniki przejechał ponad 10,000 km koleją z Chin do Niemiec i wjechał dzisiaj do Hamburga zgodnie z planem.

Dla Fujitsu Siemens Computers przewiezienie systemów barebone oraz monitorów LCD z południowych Chin do europejskich centrów produkcji i następnie dystrybucja na terenie Niemiec to doskonałe rozwiązanie optymalizujące czas dostawy i koszty.

Poza tym pociąg można nazwać proekologicznym. Zastąpienie lotniczego transportu koleją znacząco oszczędza środowisko, zmniejszając emisję CO2.

Logistyczne wsparcie dla projektu udzieliła firma DB Schenker, która współpracowała z operatorami kolejowymi w Polsce, Białorusi, Rosji, Mongolii i Chinach, koordynując tę wielką transkontynentalną podróż.

Pociąg wyruszył 19 września z Xiangtan w południowych Chinach, w kierunku Hamburga, po drodze przekraczając aż pięć granic. Postępy pociągu były obserwowane dzięki GPS. Pociąg był poddany nieustannemu monitoringowi , włącznie z rejestracją temperatury oraz wstrząsów w 50 kontenerach.

- Możemy obserwować dokładną pozycję pociągu, a nawet wykryć kiedy poszczególne kontenery przejeżdżają przez łączenia torów. Komponenty i monitory były dobrze zapakowane i bezpiecznie zniosły wszelkie wstrząsy - komentuje Hans Erbe, Dyrektor ds zarządzania zapleczem logistycznym w Fujitsu Siemens Computers.

Jeszcze dziś zawartość pociągu zostanie przewieziona do punktów docelowych w Niemczech.

Udana transkontynentalna podróż pociągu sprawiła, że Fujitsu Siemens Computers zamierza nawiązać regularną współpracę z firmą DB Schenker w celu organizacji kolejnych dostaw tego typu.

Relacja z podróży pociągu, jak również zdjęcia oraz mapy są dostępne pod adresem .