PGS Software: wkrótce debiut na NewConnect

W połowie października na NewConnect zadebiutuje PGS Software SA - spółka specjalizująca się w outsourcingu produkcji rozwiązań IT.

W lipcu PGS Software przeprowadziła prywatną ofertę akcji. Autoryzowanym doradcą podczas emisji był Wrocławski Dom Maklerski SA. Spółka pozyskała ok. 0,5 mln zł, które spółka przeznaczy na "inwestycje w infrastrukturę oraz rozwój zaplecza osobowego do realizacji nowo pozyskiwanych projektów Pierwotnie firma spodziewała się pozyskać ok. 1,5 mln zł, lecz ze względu na zawirowania na rynkach finansowych, zmieniła wartość emisji.

PGS Software dotychczas działała głównie na rynkach zachodnich, obsługując klientów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii. "W Polsce spółka zaoferuje rozwiązania, które były wcześniej sprzedawane na rynkach zachodnich. Obecnie rozmawia z kilkoma potencjalnymi kontrahentami na temat tworzenia aplikacji do obsługi programów partnerskich, systemów zarządzania kontami (Identity management), dedykowanych rozwiązań typu ERP. W Polsce PGS Software będzie promować również rozwiązanie pozwalające na szybkie i tanie tworzenie stron internetowych kierowanych do urządzeń mobilnych i telefonów komórkowych.

Prognozowane wyniki finansowe PSG Software w tym roku to 6,3 mln zł ze sprzedaży i 1,7 mln zł zysku operacyjnego (EBIT).

źródło: WDM SA

Computerworld