Tanie komórki z Polski

MyPhone to nowa marka tanich i funkcjonalnych telefonów komórkowych, które w październiku zadebiutują w krajach Środkowej Europy. Producentem komórek jest polska firma TelForceOne

Specjaliści z wrocławskiego TelForceOne nad nowymi telefonami pracują od ponad roku, korzystając z wiedzy polskich i czeskich ekspertów. Początkowo w ofercie firmy dostępnych będzie siedem modeli komórek, ich produkcja odbywa się w Chinach.

- MyPhone'y, podobnie jak telefony wiodących producentów powstają w Azji, ale z pewnością nie będą kojarzone z tandetą - wyjaśnia Radosław Trzeba z TelForceOne. - Do ich produkcji użyliśmy najwyższej jakości materiałów, takich jakie stosują światowe koncerny - dodaje Trzeba.

Polskich odbiorców telefonów spod marki MyPhone z pewnością zaskoczy cena i funkcjonalność urządzeń. Najprostsze modele wyposażone w radio FM i kolorowy wyświetlacz kosztować będą od 139 zł. Droższe telefony, których cena zaczyna się od 360 zł wyposażone będą między innymi w sloty kart pamięci, aparaty fotograficzne, odtwarzacze plików multimedialnych (mp3, mp4, avi) i Bluetooth. Najciekawszym rozwiązaniem zastosowanym w większości urządzeń MyPhone jest DualSim. Technologia stosowana dotychczas w telefonach z wyższej półki umożliwia korzystanie z dwóch kart sim jednocześnie. Dzięki temu właściciel "słuchawki" nie musi używać oddzielnych aparatów np. do obsługi numeru prywatnego i służbowego.

- Projektując telefony staraliśmy się zaoferować naszym klientom jak najwięcej funkcji znanych z różnych marek w jednym telefonie, to ich główna zaleta - mówi Radosław Trzeba z TelForceOne. - Dzięki temu odbiorcy uzyskują najlepsze rozwiązania w jednym urządzeniu, bez żadnych ograniczeń - dodaje.

Najdroższy, a zarazem najbardziej zaawansowany model MyPhone'a wyposażony będzie w dotykowy ekran i analogowy tuner telewizyjny. Umożliwi on oglądanie ogólnodostępnej naziemnej telewizji na wyświetlaczu komórki - między innymi kanałów: TVP1, TVP2, TVN, Polsat i TV4.

Niewątpliwą wadą telefonów jest krótka gwarancja, którą zapewnia producent. Klient może liczyć na wymianę aparatu na nowy jeśli wykryje wadę urządzenia podczas pierwszych 12 miesięcy użytkowania. Bateria została objęta gwarancją o połowę krótszą.

- Uznaliśmy, że lepiej zaoferować pewną i szybką 12-miesięczną gwarancję door-to-door niż dłuższą, lecz mniej skuteczną - wyjaśnia Radosław Trzeba. - Nie wykluczamy jednak wprowadzenia w przyszłości gwarancji 24-miesięcznej - dodaje przedstawiciel TelForceOne.

Oficjalna premiera telefonów w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Ukrainie odbędzie się pod koniec października. Komórki pozbawione będą zabezpieczeń simlock, co oznacza, że będą mogły pracować w każdej sieci.

MyPhone nie jest pierwszym polskim produktem na rynku telefonii komórkowej. W 2005 roku firma Manta Multimedia wprowadziła do sprzedaży telefon MOB-60, niestety komórka nie przypadła do gustu polskim odbiorcom. Wydaje się, że nowe produkty mają większą szansę na podbicie serc użytkowników komórek.