Disney wierzy w sukces Blu-ray

Różnica w liczbie tytułów na DVD w porównaniu do tytułów na Blu-ray jest ogromna. Ale pomimo tego, Disney wciąż wierzy w możliwości, jakie Blu-Ray oferuje.

Disney zamierza wierzy w siłę Blu-ray i w marcu 2009 roku zamierza wydać takie ponadczasowe hity jak Śpiąca Królewna i Pinokio. Jeszcze tej jesieni na Blu-ray pojawi się ostatni kinowy bestseller Pixara o sympatycznym robociku o imieniu Wall-E - podaje serwis cepro.com .

- Sprzedaż Blu-ray podniosła się ewidentnie do góry w stosunku do sytuacji sprzed roku i myślę, że to tylko cisza przed sprzedażową burzą, jaka nastąpi w czwartym kwartale tego roku - oświadczył Bob Chapek, szef Walt Disney Studios.

Chapek spodziewa się, że sprzedaż płyt Blu-ray będzie napędzana tegorocznym wyłonieniem zwycięzcy wojny formatów, powiększającej się z dnia na dzień listy oprogramowania i spadającymi cenami odtwarzaczy.

Jednak analitycy rynku nie są nie są tak optymistyczni co do szybkiego wzrostu popularności formatu.

Ekonomiczna niepewność i dostępność usług wideo na żądanie (VoD) spowolni wzrost Blu-ray'a - uważają eksperci z The San Francisco Chronicle.