ResQman - gra, która uczy pierwszej pomocy

Ta gra ma wyższe cele niż dostarczenie rozrywki. Jej głównym zadaniem jest pokazać użytkownikom, jak ratować życie. Ale przyjemności z gry też nie zabraknie.

Statystyki pokazują, że wiedza na temat tego jak się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest bardzo niska. Najczęściej albo nie dysponujemy nawet podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy albo boimy się podjąć jakiekolwiek działania z obawy, by swoim brakiem umiejętności i wiedzy jeszcze dodatkowo nie zaszkodzić. A niestety nie potrafimy przewidzieć zdarzeń tragicznych, kiedy zostaniemy postawieni przed faktem - albo komuś pomożemy albo jego zdrowie, a nawet życie może być poważnie zagrożone. Może nas to spotkać na ulicy, w drodze do pracy, na spacerze, w domu, podczas zabawy z dzieckiem, w podróży, wszędzie.

Aby przełamać ten lęk i niesłuszne wyobrażenie, że umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle trudna do zdobycia, firma Centrum Kształcenia i Konsultacji ResQ wpadła na pomysł stworzenia gry flaszowej, która poprzez zabawę uczy odpowiedzialnych zachowań. ResQman bohater gry, jest specjalistą od udzielania pierwszej pomocy. Jego zadaniem jest uratowanie życia pracownikom biura, a nawet samemu szefowi. Przemierzając poszczególne pomieszczenia firmy poznaje również zastosowanie narzędzi oraz medykamentów znajdujących się w apteczce. Na odnalezienie zagrożonych osób oraz podjęcie działań ratunkowych ma ograniczony czas. Trzeba więc wykazać się refleksem oraz wiedzą, by nie tracić cennych sekund. A gramy nie tylko o życie pracowników wirtualnej firmy, ale również o całkiem realną 30% zniżkę na dowolne szkolenie w CKK ResQ (www.ckkresq.pl).