Ubranie, które pokaże twój profil na Naszej-Klasie

Firma W-41 oferuje ubrania, które pozwolą na znalezienie profilu ich właściciela na Naszej-Klasie, podaje serwis Gadżetomania. Jak to działa?

Pomysł jest prosty: na koszulce będzie wydrukowane specjalne logo, które będzie można sfotografować zwykłym telefonem komórkowym. Logo to działa na zasadzie kodu kreskowego: ma w sobie ukryte dane, które mogą być rozszyfrowane przez odpowiedni program. Tymi danymi, według serwisu , może być np. link do profilu na Naszej Klasie. Po sfotografowaniu emblematu komórką, specjalne oprogramowanie odczyta adres URL, a następnie, po połączeniu z internetem, pokaże profil właściciela, lub właścicielki koszulki.

Więcej o komórkach i internecie czytaj na technologie.gazeta.pl

Oczywiście logo, umieszczone na bluzce może prowadzić do dowolnej strony internetowej. Ubrania dostępne są na stronie producenta w cenach od 40 do 56 dolarów.

Firma W-41 nie jest jednak pionierem w robieniu tego typu kodów graficznych. Można je stworzyć samemu na wielu stronach , a następnie nadrukować taki kod na koszulkę. Różnica polega na tym, że kody firmy W-41 mają okrągły kształt.