Walka Cyfrowego Polsatu z platformą "n"

Platforma "n" przygotowała wniosek do UOKiK, zarzucając Cyfrowemu Polsatowi blokowanie dostępu do punktów sprzedaży i nieuczciwą konkurencję, podaje Gazeta Prawna. Cyfrowy Polsat nie pozostaje jednak dłużny.

Do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji wpłynie wniosek, zarzucający Cyfrowemu Polsatowi nieuczciwe praktyki. Podobne postępowanie już było kiedyś prowadzone, jednak wtedy urząd uznał, że działania Polsatu są zgodne z prawem. Teraz platforma n ma mieć mocniejsze dowody.

CP, który jest największym dostawcą telewizji cyfrowej w Polsce, nie pozostaje jednak dłużny i oskarża ją o namawianie klientów do zrywania umów z Cyfrowym Polsatem. Chodzi tu o ofertę "Korzystna zmiana", która oferuje wyjątkowo korzystne warunki dla tych, którzy zrezygnują z Cyfrowego Polsatu i Cyfry Plus na rzecz platformy "n". - Tego typu informacje mogą mieć wpływ na ceny naszych akcji i odbiór spółki przez inwestorów - powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Platforma n twierdzi jednak, że oferta jest skierowana do wszystkich klientów, dlatego nie ma podstawy do tego typu oskarżeń.