MS Office będzie dostępny online za darmo

Wczoraj Microsoft ogłosił, że niektóre możliwości pakietu MS Office będą dostępne w sieci za darmo, podaje serwis Read Write Web.

Wczoraj na konferencji Professional Developers Conference Microsoft obiecał, że wraz z najnowszą wersją pakietu MS Office ukaże się jego wersja online, podaje serwis readwriteweb.com . Wersja ta, o nazwie Office Web Applications, ma być darmowa, jednak nie da użytkownikom wszystkich możliwości tradycyjnych programów biurowych z Redmond. Zachowane w niej będą tylko podstawowe funkcje, takie jak tworzenie nowych dokumentów i ich edycja. Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że pakiet będzie obsługiwany przez najpopularniejsze przeglądarki, takie jak Internet Explorer, Firefox i Safari. Nie było jednak słowa o Google'owym Chromie.

Microsoft rządzi? Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Do tej pory Microsoft oferował jedynie takie serwisy jak Office Live Workspace (gdzie można zapisywać dokumenty online) i Office Online (skąd można ściągnąć gotowe szablony różnych dokumentów). Miały one pomóc w korzystaniu z tradycyjnego pakietu. Office Web Applications ma być dostępny za pośrednictwem pierwszego z nich, po zalogowaniu się na stronie.

Na razie nie ma informacji o komercyjnym wykorzystaniu nowych aplikacji, nawet dla reklamodawców. Microsoft liczy przede wszystkim na dochody ze sprzedaży MS Office w wersji offline.