WD TV HD Media Player - mobilny dysk i multimedialny odtwarzacz HD w jednym

WD przedstawiło dzisiaj prosty sposób na odtwarzanie plików multimedialnych bezpośrednio z zewnętrznego dysku twardego na ekranach telewizorów, w rozdzielczości Full-HD. Po podłączeniu WD TV Media Player do telewizora / zestawu kina domowego przez złącze HDMI lub kompozytowe, urządzenie jest gotowe do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć z przenośnych dysków WD My Passport oraz innych dysków zewnętrznych przez interfejs USB.

Według badań przeprowadzonych przez IDC w 2008r. użytkownicy na całym świecie będą przechowywać w bibliotekach cyfrowych niemal 334 miliony GB zdjęć oraz ponad 3.1 miliard GB filmów. Przewiduje się, że do 2010 roku nastąpi wzrost do 400 milionów GB zdjęć oraz 5.8 miliardów GB filmów.

W celu odtworzenia tych kolekcji na ekranie telewizora dotychczas trzeba było nagrywać je na płyty CD / DVD albo też podłączać PC do telewizora. WD TV HD Media Player pozwala na bezproblemowy i natychmiastowy dostęp do plików cyfrowych na największym ekranie w domu .

WD TV HD Media Player może być podłączony do telewizora na stałe, jak odtwarzacz stacjonarny - jest malutki i bardzo estetyczny. Dołączony pilot umożliwia zdalne odtwarzanie i zarządzanie plikami przez menu ekranowe. Korzystając z szerokiego przekroju pojemności oferowanych przez dyski WD My (do 500 GB!) użytkownicy mogą budować ogromne kolekcje multimediów i odtwarzać je poprzez WD TV.

- Jako liderzy w segmencie dysków zewnętrznych, uzyskaliśmy zaufanie użytkowników - zarówno tych, którzy przechowują pliki, jak i tworzących kopie zapasowe - powiedział Jim Welsh, wiceprzewodniczący ds. produktów sygnowanych logiem WD. - Nasze dyski My Passport pomagają użytkownikom w przenoszeniu ich kolekcji multimediów jednak dotychczas nie było łatwego sposobu na ich odtwarzanie na ekranie telewizora. WD TV HD Media Player jest więc produktem przełomowym - stwierdza Welsh.

Kluczowe cechy WD TV HD Media Player

Cena i dostępność

WD TV HD Media Player jest już dostępny u wybranych dystrybutorów. Sugerowana cena za WD TV HD Media Player wynosi 350 zł.