Sanyo: Mały i lekki projektor dla biznesu i oświaty

Sanyo wprowadza na rynek kolejne produkty, zwiększające elastyczność i wygodę użytkowników biznesowych i korzystających z nich placówek oświatowych. Przy wadze zaledwie 1,6 kg i wymiarach 265 x 74 x 189 mm, nowy model PLC-XW65 to najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor LCD o rozdzielczości XGA. Łączy on wysoką funkcjonalność z niezwykłą przenośnością. Projektor - PLC XW65 zajmuje powierzchnię mniejszą od kartki A4, jest przy tym niezwykle poręczny w transporcie i doskonale nadaje się do wymagających wysokiej przenośności zastosowań w szkołach i na uczelniach wyższych. Jest to też wymarzony sprzęt dla podróżujących pracowników handlowych.

Bogactwo funkcji

Mimo niewielkich rozmiarów, PLC-XW65 oferuje bogactwo funkcji, dzięki którym pozwala prowadzić udane prezentacje nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych - dzięki jasności projekcji 2500 ANSI lumenów. Obsługa rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli) i zgodności z sygnałami komputerowymi do U-XGA włącznie daje pewność, że wszystkie szczegóły prezentacji zostaną precyzyjnie oddane na perfekcyjnie ostrym obrazie.

Szybki start

PLC-XW65 daje się też zaskakująco szybko uruchamiać. Dzięki funkcji szybkiego startu, można zaczynać prezentację w mniej niż minutę od momentu podłączenia urządzenia do gniazdka. Bez szkody dla projektora można go też odłączyć od zasilania bezpośrednio po jej zakończeniu, nie czekając na pełne schłodzenie lampy. Model ten daje również dużą dowolność w zakresie miejsca jego instalacji. Projektor charakteryzuje się współczynnikiem projekcji między 1,33 a 1,62 : 1, czyli takim samym, jaki uzyskują urządzenia wyposażone w obiektyw szerokokątny z zoomem 1,2 x. W ten sposób nawet w niewielkim pomieszczeniu pozytywnie zaskakuje dużą przekątną obrazu.

Zabezpieczony przed kradzieżą

Właściciel modelu PLC-XW65 nie musi przy tym pilnować się, by nie spuścić go ani na chwilę z oka. Funkcja blokady kodem PIN pozwala ograniczyć korzystanie z projektora tylko do upoważnionych osób.

Wytrzymały i oszczędny

Poza innymi zaletami, ten miniaturowy projektor jest też wysoce ekonomiczny w eksploatacji. Duża żywotność żarówki (3500 godzin działania w trybie oszczędnym lub 2000 godzin normalnej pracy) pozwala przed długi czas nie martwić się potrzebą jej wymiany. Źródłem oszczędności jest także niskie zużycie energii: pracując w trybie normalnym, urządzenie pobiera jedynie 225 W, a wybór trybu oszczędnego zmniejsza zużycie energii do 185 W; gdy zaś projektor nie jest używany i znajduje się w trybie gotowości, pobiera moc zaledwie 3,8 W. Tak dobre osiągi czynią go bardzo przyjaznym dla środowiska.

Cena

W cenie projektora producent załącza do zestawu również torbę, pilot na podczerwień (z bateriami), instrukcję obsługi, przewód zasilający, 15-stykowy kabel D-Sub i osłonę obiektywu. Model PLC-XW65 pojawi się w specjalistycznych sklepach na początku listopada i będzie kosztować 2.499 PLN (sugerowana cena detaliczna netto).

Sanyo daje trzy lata gwarancji na projektor i rok na lampę.