Szef generalny BitTorrent odchodzi z firmy

Bit Torrent, firma założona przez twórcę najpopularniejszego protokołu wymiany plików P2P wpada w kolejne tarapaty. Korporację opuszcza jej współzałożyciel i dyrektor generalny Ashwin Navin.

Jak podaje serwis Paidcontent , dyrektor generalny i współzałożyciel BitTorrent Inc, odchodzi z firmy, aby z kilkoma biznesmenami, takimi jak współzałożyciel YouTube, Steve Chen rozpocząć nowy biznes. Miejsce Navina ma objąć dotychczasowy szef technologii, Eric Klinker. Ponadto firma zwolniła 18 innych pracowników.

Założona w 2004 roku w San Francisco BitTorrent Inc. miała początkowo stać się następnym iTunes, poprzez sprzedawanie filmów i muzyki w swoim sklepie opartym na BitTorrencie. Sieć rozrywki udostępniona została w lutym 2007 roku. Założyciele liczyli, że wyeliminuje ona inne strony korzystające z protokołu BitTorrent, takie jak The Pirate Bay. Sklep jednak nigdy nie osiągnął zamierzonego sukcesu.

Większe redukcje miały już miejsce w sierpniu tego roku, kiedy pracę straciło 12 osób. Nowe zwolnienia są kolejnym dowodem na to, ze firma nie daje sobie rady z konkurencją, którą stanowią głównie pirackie serwisy.