Trzy dni z fantastyką przez WWW i WAP

IX Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki FALKON będzie transmitowany online przez WWW i WAP.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" organizuje w dniach 14-16 listopada 2008 roku kolejny już, IX Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki FALKON.

 

FALKON jest jedną z największych w naszym kraju otwartych imprez kulturalnych adresowanych do miłośników fantastyki. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 1300 uczestników, których liczba za sprawą transmisji online dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych może ulec powiększeniu.

 

Program imprezy liczy ponad 300 punktów takich, jak dyskusje, konkursy, turnieje i pokazy. Konwent będzie realizowany nieprzerwanie zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

Jak mówi Łukasz Laskowski, jeden z głównych organizatorów konwentu, celem Falkonu jest propagowanie i utrwalanie wśród młodzieży i dorosłych zainteresowań związanych z szeroko pojętą fantastyką, przez którą organizatorzy rozumieją przede wszystkim literaturę, film, sztukę oraz gry fantastyczne.

 

W kręgu zainteresowań uczestników znajdą się również zagadnienia dotyczące kultury i cywilizacji, takie jak na przykład: postęp naukowy i techniczny, rozwój społeczeństw, wierzenia różnych kultur, zagadki historyczne itp.

 

IX Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki FALKON będzie gościł znane postaci związane z fantastyką: zaproszonych z różnych części Polski czołowych twórców i tłumaczy literatury fantastycznej, przedstawicieli pism branżowych i krytyków oraz specjalistów z różnych dziedzin wiedzy, niejednokrotnie będących częścią polskiego środowiska akademickiego. W trakcie tegorocznej edycji Falkonu odbędzie się również uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień dla nominowanych oraz dla laureata Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

 

Organizatorzy zapraszają do Lublina, przed ekrany komputerów pod adresem www.ittv.pl oraz przez wap.ittv.pl dla użytkowników telefonów komórkowych.

 

Więcej informacji oraz program konwentu znajdziemy na stronie Falkonu .

 

Więcej na ten temat >>