50 tys. km tras rowerowych online w pół roku

Użytkownicy całkiem nowego serwisu dla rowerzystów - Gdzienarower.pl, wytyczyli online już ponad 50 tys. kilometrów tras rowerowych po Polsce.

Gdzienarower.pl - strona główna Witryna istnieje od pół roku, a w jej rozwój jest już zaangażowanych ponad 600 aktywnych użytkowników. Gdzienarower.pl umożliwia nie tylko standardowe rysowanie tras w Google Maps , ale także ich automatyczne dodawanie przy wykorzystaniu możliwości GPS .

 

Serwis powstał na zlecenie jednego z producentów rowerów, jako wsparcie akcji promocyjnej. Jednak zaangażowanie użytkowników w wyznaczanie tras przekroczyło oczekiwania twórców witryny, która staje się coraz bardziej przydatnym miejscem online dla rowerzystów.

 

Internauci korzystający z Gdzienarower.pl mogą np. wrzucić na serwis plik z zapisem jazdy ze swojego rowerowego urządzenia GPS, a przebieg trasy zostanie automatycznie zaznaczony na internetowej mapie. Jednocześnie samoczynnie wygeneruje się wykres pokazujący wysokość trasy nad poziomem morza.

 

Dla największych maniaków rowerowych istnieje możliwość pobrania danych do urządzenia GPS , a następnie ponownego przejechania drogi wytyczonej wcześniej przez innego użytkownika. Możliwe jest także załączanie zdjęć i przypisywanie ich do konkretnych punktów na mapie. Rowerzyści mogą także oceniać atrakcyjność i stopień trudności poszczególnych szlaków oraz opisywać swoje wrażenia na blogach stworzonych na serwisie.

 

Więcej na ten temat >>