Seks-gadżety zdobywają serca Polaków i ... Polek

Dla młodych Polaków i Polek erotyczne zabawki nie są już tematem tabu - podaje Polska The Times.

Coraz więcej Polaków i Polek sięga po seksualne zabawki. Dlaczego?

- Dla młodych Polaków erotyczne zabawki nie są już tematem tabu - mówi prof. Tomasz Szlendak, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na Zachodzie gadżety erotyczne sprzedają już nawet akwizytorzy. Sprawdza się to szczególnie wśród pań. Spotykają się z przyjaciółkami, by przy kawie wybrać wibrator lub kajdanki z pluszową nakładką - czytamy w Polska The Times.

Zobacz odlotowe seks-gadżety

- Polacy wolą kupować gadżety dyskretnie. Nie chcą, by znajomi wiedzieli, jakich używają wibratorów - zauważa Piotr Pietrzak z internetowego sklepu sex-shop69.pl

Jednak to tylko kwestia czasu kiedy i w Polsce zawita taki rodzaj kupowania zabawek erotycznych.

Jak wynika z badań firmy Durex, z roku na rok po nietypowe prezerwatywy, balsamy do masażu i wibratory sięga 5-6 proc. osób więcej. Rośnie również sprzedaż przez internet. Zaufanie do sklepów on-line deklaruje już ponad 40 proc. badanych - czytamy w Polska The Times.

- Budki z seks-gadżetami kojarzą się z brudnymi uliczkami i dworcami - mówi prof. Szlendak. - Kupując w sklepie internetowym, nie obawiamy się wścibskiego ekspedienta ani tego, że wychodząc z dmuchaną lalką, natkniemy się na sąsiadkę.

Czytaj więcej o branży porno

- Działamy już pięć lat i wzrost sprzedaży jest widoczny - dodaje Paweł Pietrzak. - Zwiększa się liczba klientów i liczba produktów, które kupują. Coraz częściej wybierają te droższe, dobrej jakości. Najlepiej sprzedają się kajdanki z futerkiem, wibratory, dodatki, takie jak strój pani Mikołajowej, foremki do ciasta w kształcie penisów i piersi, świeczki urodzinowe w kształcie penisów.

Według raportu firmy Durex, Polacy coraz częściej eksperymentują w łóżku. 71 proc. lubi snuć w sypialni erotyczne fantazje, 69 proc. docenia erotyczne masaże, po wibratory sięga ponad 20 proc. Zmieniają się więc seksualne zachowania Polaków i stąd wynika coraz większe zainteresowanie seksualnymi gadżetami.