Infopraca: 600 ofert pracy dla studentów

Internetowa giełda pracy infoPraca.pl uruchomiła specjalny serwis przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni wyższych.  W jednym miejscu zebrano ponad 600 ofert pracy i praktyk z wszystkich regionów Polski i nie tylko.

W nowej części portalu znajdziemy propozycje dotyczące zarówno pracy nie wymagającej doświadczenia, jak i takiej, w której niezbędna jest wstępne przygotowanie zawodowe. Na stronie umieszczono także kalendarium targów pracy oraz "Strefę Studenta", w której zamieszczane będą informacje przydatne podczas procesu rekrutacji.

 

- Stworzenie nowego kanału, w którym zebraliśmy oferty praktyk i pracy dla studentów i absolwentów wynika z dużego zapotrzebowania na młodych i kreatywnych pracowników. - tłumaczy Beata Szilf-Nitka, country manager infoPraca.pl - Z kolei studenci szukają pracy o elastycznych godzinach zatrudnienia, lub takiej, która ma im zapewnić środki na opłacenie uczelni, stancji lub na wakacje.

 

80% absolwentów uczelni wyższych zaraz po ich ukończeniu chciałoby zarabiać powyżej 2 tysięcy netto miesięcznie - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Niezależny Związek Studentów wiosną tego roku. Dla 30% ankietowanych wymarzone wynagrodzenie to kwota powyżej 3 tysięcy netto. Upowszechnienie prywatnych uczelni, wzrost kosztów utrzymania, brak nowych akademików powoduje, że na rynku pracy coraz liczniejsza jest grupa młodych osób, które poszukują źródeł dochodów i jednocześnie się uczą.

 

Aby lepiej poznać potrzeby tej grupy osób Infopraca.pl wraz z Niezależnym Związkiem Studentów przygotował sondę, którą zamieszczono w serwisie. Jej pytania dotyczą między innymi tego, na którym roku studiów po raz pierwszy studenci podejmują pracę, ile zarabiają, na co wydają pieniądze i czy szukają zajęcia, które jest zgodne z ich kierunkiem studiów.

 

Więcej na ten temat >>