Adobe: konkurs dla grafików, filmowców i programistów

Konkurs dla grafików, fotografików, twórców animacji i filmów wideo oraz programistów organizuje firma Adobe. Mowa o Adobe Design Achievement Awards (ADAA).

Tegoroczna, dziewiąta edycja (druga, w której udział mogą wziąć studenci z Polski) odbywa się we współpracy z Międzynarodową Radą Stowarzyszeń Grafików i Projektantów (Icograda), dlatego ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Kongresu Icograda World Design w Pekinie - w październiku 2009 roku.

 

Strona główna konkursu Adobe Design Achievement AwardsPrace na tegoroczny konkurs Adobe Design Achievement Awards będzie można zgłaszać w trzech kategoriach: media interaktywne, media ruchome i media tradycyjne. Dodatkowo w każdej z nich stworzone zostały odrębne podkategorie.

 

  • W kategorii media interaktywne wyodrębniono: projekt z użyciem przeglądarki internetowej , projekt bez przeglądarki internetowej, projekt aplikacji, projekt instalacji i projekt do telefonu komórkowego .
  • W kategorii mediów ruchomych wydzielono: animację, film na żywo i ruchomą grafikę.
  • Media tradycyjne podzielono na: ilustrację, opakowanie, fotografię i przekaz drukowany.

Studenci mogą przesyłać swoje prace za pośrednictwem serwisu internetowego konkursu Adobe Design Achievement Awards. W serwisie tym odwiedzający będą mieli również dostęp do interaktywnego serwisu ADAA Live! , w którym będzie można na bieżąco śledzić przebieg konkursu.

 

Prace konkursowe mogą być składane drogą elektroniczną do 5 czerwca 2009 r. Ich oceną zajmie się niezależny zespół sędziów.

 

Więcej o konkursach i firmie Adobe

 

Więcej na ten temat >>