Era: Poczta Głosowa Extra

Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwszy operator w Polsce wprowadziła nowy typ poczty głosowej.

Z nowego rozwiązania Poczta Głosowa Ekstra klienci sieci Era mogą korzystać od 24 listopada. Aby odsłuchać nagrania nie trzeba już dzwonić na specjalny numer dostępowy. Wszystkie wiadomości są dostarczane bezpośrednio do telefonu użytkownika w formie pliku audio. Informacja o nowych nagraniach jest wyświetlana na ekranie telefonu. Aby je odsłuchać wystarczy wybrać dowolną wiadomość z listy, niezależnie od kolejności ich zostawiania. Pojemność skrzynki odbiorczej obejmuje 50 wiadomości. Abonent jest informowany każdorazowo po jego przekroczeniu.

W ofercie promocyjnej "Taryfa dla iPhone 3G w sieci Era" abonenci otrzymają automatyczną aktywacje Poczty Głosowej Extra, a wszyscy, którzy podpisali umowy promocyjne przed tą datą zostaną poinformowani o możliwości jej aktywowania. Użytkownicy Ci mogą korzystać z oferty bezpłatnie. W dalszej kolejności nowa poczta głosowa będzie udostępniona w modelach telefonów obsługujących funkcję Visual Voicemail (VVM). Planowane jest również wprowadzenie oprogramowania wspomagającego obsługę tej funkcji w pozostałych terminalach.

Po aktywacji usługi Poczta Głosowa Extra pełna jej funkcjonalność będzie dostępna po ustawieniu komunikatu powitalnego i hasła dostępu do skrzynki. Własne powitanie można nagrać bezpośrednio na telefonie. Zostanie ono umieszczone na profilu Poczty Głosowej abonenta w ciągu kilku sekund. Zmiany tego powitania można dokonać dowolną ilość razy bez dodatkowych opłat.

Korzystanie z Poczty Głosowej Extra na terenie Polski jest zwolnione z opłat za przesyłanie danych, a poza granicami kraju będzie jedynie obciążone kosztami transferu danych. Domyślnym ustawieniem poczty, jest blokada ściągania wiadomości za granicą. Informacje o nowych wiadomościach, czy też o próbach połączenia się z naszym numerem, zostaną wówczas przesłane w postaci wiadomości SMS.