Głośniki Sony: Małe, mocne i piękne

Sony poinformowało o wprowadzeniu nowej generacji głośników, przeznaczonych do komputerów stacjonarnych i notebooków. Łączą one wysoką jakość brzmienia z atrakcyjnym wyglądem.

- Sony było pionierem w kreowaniu atrakcyjnej stylistyki linii produktów komputerowych VAIO - mówi Lynda Lamraoui, menedżer produktu ds. akcesoriów komputerowych. - Gama głośników SRS opiera się na tej samej filozofii: łączenia technologii ze zwracającym uwagę wzornictwem.

Model SRS-D25

Mimo niewielkich wymiarów ten 2.1-kanałowy zestaw pozwala na uzyskanie 25 watów mocy i doskonale nadaje się do odtwarzania muzyki, filmowych ścieżek audio czy dźwięku z gier. Wyróżnia się oryginalnym, przypominającym pudło na kapelusze subwooferem i jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, różowej, czerwonej i białej. Dzięki temu każdy może wybrać odmianę najlepiej pasującą do posiadanego komputera VAIO, wystroju wnętrza czy gustu. Dla zapewnienia maksymalnej wygody użycia, urządzenie jest wyposażone w łatwo dostępne regulatory i dwa wejścia - do podłączenia komputera i urządzenia przenośnego.

Model SRS-M50

Propozycja dla osób, które dużo się przemieszczają z odtwarzaczem MP3 lub notebookiem. Ten dwuelementowy zestaw ma 5W mocy i waży zaledwie 0,27 kg. Konstrukcja obudów umożliwia ich złączenie przy przenoszeniu i pozwala na schowanie przewodów i wtyku. Mimo dużej miniaturyzacji, zestaw SRS-M50 zapewnia sporą głośności i solidny bas. Dostępne są wersje w kolorze czarnym, różowym i złotym.

Model SRS-Z50

Wyróżnia się smukłą konstrukcją. Idealnie nadaje się dla osób, które chcą mieć świetnie wyglądające, ale zajmujące mało miejsca głośniki komputerowe. Głośniki są wyposażone w 38-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym oraz w poprawiający głębię basów port bass reflex. Wbudowany wzmacniacz ma 5W całkowitej mocy - wystarczająco dużo na potrzeby muzyki, filmów i gier. Ekranowanie magnetyczne osłabia zakłócenia, a drugie wejście pozwala na podłączenie nie tylko komputera, lecz także telefonu lub odtwarzacza MP3. Ten model oferowany jest w kolorze czarnym i białym.

Model SRS-Z100

Ten dwuelementowy zestaw cechuje się klasycznym wyglądem głośników Hi-Fi. Wewnątrz każdego głośnika znajduje się natomiast średniotonowa jednostka z poprawiającym brzmienie basów portem bass reflex oraz jednostka wysokotonowa, która zapewnia szczegółowość i czystość wysokich częstotliwości. Całkowita moc wyjściowa wynosi 20 W, co przekłada się na dość dużą głośność.

Produkty będą dostępne w grudniu 2008 roku.