Packard Bell: Nowy netbook o nazwie dot

Packard Bell wprowadza dot, swój pierwszy netbook z ekranem 8,9 cala zaprojektowany z myślą o konsumentach. To urządzenie łączące najnowocześniejsze technologie z łatwą obsługą i atrakcyjnym wzornictwem.

Dlaczego Packard Bell zaprojektował netbooka dot?

- Obserwowaliśmy tę kategorię produktów, odkąd tylko się pojawiły, ale wszystkie dotychczasowe modele wydawały się nam zbyt "surowe" i adresowane raczej do klientów biznesowych - powiedział Emanuel Fromont, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Packard Bell. - Dlatego poleciliśmy naszym projektantom i inżynierom ponowne przemyślenie koncepcji netbooka i spojrzenie na tę kategorię produktów oczami użytkownika rodzinnego, nie firmowego. Wynikiem jest dot - dodaje.

Doskonały towarzysz podróży

Notebook nie zmieści się dyskretnie na kawiarnianym stoliku, ale dot sprawdzi się tam doskonale. Jego małe wymiary czynią go idealnym narzędziem do przeglądania dokumentów podczas podróży. Notebook nie zmieści się w damskiej torebce, lecz dot wpasuje się tam z łatwością. Rodzice mogą mieć obawy powierzając dziecku do szkoły jedynego domowego notebooka, ale dot świetnie się do tego celu nadaje. Netbook Packard Bell został zaprojektowany z myślą o takich właśnie sytuacjach. To idealny dodatkowy komputer PC dający całej rodzinie dostęp do Internetu w każdym miejscu. Na telefonach typu smartphone pisze się niewygodnie w komunikatorach internetowych. Natomiast klawiatura w dot jest wystarczająco duża zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Netbook dot jest obsługiwany przez system operacyjny Windows XP

Co kryje się wewnątrz?

Procesor Intel Atom i 1GB pamięci RAM zapewniają wydajność i długi czas pracy na akumulatorze. W razie potrzeby, jest nawet miejsce na dodatkowy, sześciokomorowy akumulator. Dysk twardy o pojemności 160GB, 3 złącza USB i czytnik kart pięciu typów ułatwiają przerzucenie zdjęć z aparatu cyfrowego. To także doskonały komunikator sieciowy, dzięki wbudowanej karcie sieci bezprzewodowej Wi-Fi (b/g), opcjonalnemu modułowi 3G i zintegrowanej kamerze internetowej.

Dostępność i ceny

Komputer dot dostępny jest na rynku europejskim od listopada w cenie około 399 Euro.