Logitech: Miliardowa mysz komputerowa na 40-lecie prezentacji pierwszego gryzonia

Dzisiaj na rynku pojawiła się miliardowa mysz komputerowa wyprodukowana przez firmę Logitech. Na początku grudnia mija również 40 lat od publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej.

Historia Logitech i myszy komputerowej rozpoczęła się w latach 80-tych. Logitech, założony w 1981 roku w Szwajcarii, bardzo szybko związał się ze światowym centrum nowych technologii w Dolinie Krzemowej. W roku 1985 w sprzedaży detalicznej znalazła się pierwsza mysz komputerowa firmy, a już 11 lat później Logitech świętował wprowadzenie na rynek 100- milionowego "gryzonia". Obecnie myszy Logitech sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie, a firma produkuje ich średnio 376 tysięcy dziennie, co daje 7,8 milionów każdego miesiąca.

- Od pierwszego kliknięcia Logitech P4 w 1982 roku, myszy Logitech odgrywały jedną z kluczowych ról w rozwoju komputerów osobistych. - powiedział Gerald P. Quindlen, Logitech's president and chief executive officer. - Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci ewoluował sposób korzystania z komputerów. Z narzędzia typowo biznesowego, PC'ty stały się urządzeniami ściśle związanymi z naszym życiem prywatnym. Prawdziwej rewolucji doświadczyła też sama mysz komputerowa - w przeciągu ostatnich pięciu lat Logitech wprowadził na rynek pierwszą na świecie mysz laserową, hiper-szybki scroll oraz nano-odbiorniki o wielkości zaledwie 8 mm.

- Najnowsze produkty Logitech, takie jak "powietrzna" mysz Logitech MX Air czy miniklawiatura Logitech diNovo Mini są przykładami tego, czego możemy się spodziewać po przyszłych innowacyjnych pomysłach inżynierów Logitech. - powiedział Rory Dooley, Logitech senior vice president and general manager of the Control Devices business unit.

Sukces Logitech przypada akurat w 40-tą rocznicę publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej.

- To niesamowity zbieg okoliczności, że jeden z najważniejszych producentów myszy jakim jest firma Logitech zdołał osiągnąć tak wysoki wynik w tym samym miesiącu,

w którym obchodzimy czterdziestą rocznicę legendarnej prezentacji myszy Doug Engelbart'a. - powiedział Curt Carlson, president and CEO of SRI International.