Masz internet w pakiecie? To zapomnij o uldze

Wielu podatników korzysta z ulgi internetowej. Ale jeżeli ktoś ma wliczony internet w pakiet i nie ma tej usługi wyszczególnionej na fakturze,to nie będzie mógł skorzystać z ulgi - podaje Gazeta Prawna.

Internet w pakiecie (telewizja, internet, telefon) ma być tańszy niż jako oddzielna usługa. Ale czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że wcale nie jest tak tanio, gdyż wraz z pakietem jednocześnie tracimy możliwość skorzystania z ulgi internetowej. Jak to się dzieje?

Internet bez ulgi

Podatnik, który ponosi wydatki na internet, może skorzystać z ulgi internetowej, pomniejszając swój dochód nawet o 760 zł. Jednak, aby z tego odliczenia skorzystać, podatnik musi posiadać fakturę VAT wystawioną na swoje nazwisko z wyszczególnioną opłatą za internet - informuje Gazeta Prawna.

- Zgodnie z interpretacjami organów podatkowych, jeżeli opłata za internet nie jest wydzielona na fakturze, to podatnik nie ma prawa do skorzystania z ulgi - stwierdza na łamach Gazety Prawnej Katarzyna Bednarczyk, konsultant w dziale doradztwa podatkowego PricewaterhouseCoopers.

Co robić?

Decydując się na pakiet, warto dowiedzieć się od dostawcy, czy przyszłe faktury będą zawierać odrębne pozycje kwot do zapłaty wynikających z poszczególnych rodzajów usług.

- W przeciwnej sytuacji podatnik powinien rozważyć, czy promocyjna cena zakupu pakietu zrekompensuje mu utratę możliwości skorzystania z ulgi internetowej - podkreśla Bednarczyk.