MSI Wind: Dotykowe netbooki pojawią się na pokazach CES?

MSI zademonstruje nowe dotykowe netbooki podczas styczniowego Consumer Electronics Show - sugeruje Andy Tung, szef sprzedaży MSI w USA.

Tung zaznacza jednak, że zostaną zaprezentowane 10- i 16-calowe dotykowe przenośne wyświetlacze, które potem prawdopodobnie mają być zastosowane do netbooków Wind. Nie jest jednak przesądzone, że staną się one rynkowym produktem, ponieważ 10-calowy ekran może okazać się za mały, by mógł funkcjonować sprawnie jako dotykowy tablet - podaje serwis electronista .

Natomiast potwierdzona została informacja, że dotykowe desktopy MSI pojawią się na rynku amerykańskim w następujących rozmiarach: 17-, 19- i 22-cale.

W USA mają również trafić do sprzedaży bardziej konwencjonalne modele netbooków MSI Wind, U100 i U120, które różnić się będą głównie dodaniem obsługi WiMAX i łączności 3G. Modele U110 i U115 powinny pojawić się do końca stycznia. Mają być wyposażone w procesory Intel Atom Z530. Mają też zawierać nowoczesne dyski SSD jako dodatek do konwencjonalnego dysku twardego i charakteryzować się energooszczędnością. Maksymalny czas działania na baterii będzie wynosił do 10 godzin - czytamy w serwisie electronista.

Innym debiutantem na pokazach CES ma być aluminiowy, 13.3-calowy model U300. Chociaż nie jest to komputer z serii Wind, to będzie to sprzęt niezwykle cienki i nadzwyczaj tani. Komputer ten może okazać się groźnym konkurentem dla Macbooka Air Apple'a.

Czytaj więcej w raporcie Targi CES