Warszawa: Za bilet autobusowy zapłacisz przez internet

Warszawiacy mogą już płacić za bilety autobusowe PPKS Warszawa przez internet, dzięki podjęciu przez przewoźnika współpracy z serwisem Platnosci.p.

System opłat za biletu autobusowe działa na podobnych zasadach jak płatności za bilety kolejowe InterCity. Aby zapłacić za bilet na autobus przez internet należy stworzyć swoje konto na stronie przewoźnika oraz być użytkownikiem bankowości internetowej.

 

Zakładając konto w PPKS Warszawa wprowadzamy swoje dane, które będą wykorzystywane przez kierowców do potwierdzania naszej tożsamości przy okazaniu biletu kupionego online. Po wyborze trasy system przenosi nas do wybranego banku online, gdzie dokonujemy zapłaty.

 

Po pozytywnej weryfikacji zapłaty przewoźnik otrzymuje informację o zakupie, a pasażer może wydrukować swój bilet. Udając się do autobusu z takim biletem należy posiadać przy sobie także dokument potwierdzający naszą tożsamość, którego rodzaj i numer podaliśmy w systemie przewoźnika.

 

Oferta płatności elektronicznych dla klientów PPKS Warszawa jest aktualnie dostępna dla osób korzystających z tras dalekobieżnych. Docelowo system płatności online za bilety autobusowe będzie obsługiwał również krótsze trasy oraz obejmie ofertę innych przewoźników.

 

Więcej na ten temat >>